Pradhanmantri Fasal Bima Yojana: وزارت کشاورزی پرواز هواپیماهای بدون سرنشین را در 100 منطقه تصویب می کند – مجوز بهره برداری از هواپیماهای بدون سرنشین در 100 منطقه برای تسویه به موقع مطالبات تحت طرح بیمه محصولات

[ad_1]

مجوز مدیریت هواپیماهای بدون سرنشین در 100 منطقه کشور برای تسویه به موقع مطالبات تحت طرح بیمه برتر محصولات صادر شده است. وزیر کشاورزی اتحادیه نارندرا سینگ تومار گفت که اداره کل هواپیمایی کشوری (DGCA) پیشنهاد وزارت زراعت را برای بهره برداری از هواپیماهای بدون سرنشین در بیش از 100 مزرعه پر برنج و گندم تصویب کرده است.

تومار گفت این اولین مطالعه آزمایشی در کشور است که بر اساس فناوری سنجش از دور برای ارزیابی بازده انجام شده است.

در این مطالعه ، این مطالعه آزمایشی همچنین داده های گرفته شده از دوربین های ماهواره ای با وضوح بالا ، مدل های بیوفیزیکی ، نمونه برداری هوشمند ، کلوزآپ ها و اطلاعات مرتبط را جمع آوری می کند.

اعتبار ادعاهای مطرح شده برای جبران عدم امکان محصول اکنون بر اساس داده های جمع آوری شده از هواپیماهای بدون سرنشین بررسی خواهد شد.

با این کار می توان فهمید که آیا اتفاقی در ادعای کشاورز مدعی رخ داده است یا خیر. این ارقام همچنین نشان می دهد که آیا در مناطق تولید گندم و برنج فاجعه طبیعی رخ داده است یا خیر. بر اساس داده ها ، تلاش می شود تا موارد مورد منازعه مربوط به زمین های کشاورزی حل و فصل شود.

تومار در توییتر خود نوشت: “پس از نتایج دلگرم کننده چندین مطالعه آزمایشی ، کمیسیون متخصص توصیه کرد که از این فناوری به طور گسترده در طرح بیمه محصولات استفاده شود.”

از تکنیک های پیشرفته و مدل های دقیق استفاده شد. برآورد عملکرد بسیار دقیق از عکس های گرفته شده با هواپیماهای بدون سرنشین انجام می شود. وی گفت: امکان استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در سایر طرح های مبتنی بر کشاورزی نیز در حال بررسی است.

این دلیل اصلی است
در حقیقت ، طبق این طرح ، بسیاری از کشاورزان خواستار جبران کمبود محصول هستند. ماموران برای تحقیق در مورد این ادعاها تعیین شده اند. تحقیقات آن مدت زمان زیادی طول می کشد ، به همین دلیل تأخیر زیادی در دریافت مقدار غرامت برای کشاورزان وجود دارد.

تومار گفت: “با تسویه ادعا در مورد هواپیمای بدون سرنشین ، تخمین منطقه برداشت و تلفات ناشی از یک فاجعه طبیعی و حل اختلافات بر اساس عملکرد آسان تر است.”

در 2019-20-20 ، داده های ماهواره ها و هواپیماهای بدون سرنشین نیز جمع آوری شد
پیش از این ، مطالعات آزمایشی برای سنجش از دور انجام شده بود. وزارت زراعت از خریف 2019 تا ربیع 2019-20 13 آژانس بین المللی / ملی / خصوصی ایجاد کرده است. برآورد عملکرد در سطح گرم پانچایات مستقیماً بر اساس این فناوری تخمین زده می شود.

آژانس ها از طریق ماهواره و هواپیماهای بدون سرنشین ، 9 محصول را برای Harif 2019 در 64 منطقه از 15 کشور بررسی کردند و بازده آنها را تخمین زدند. این مطالعه آزمایشی همچنین در مورد برداشت گندم در ربیع 2019-20-20 انجام شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید