Kovid-19 پس از شش ماه فرد را ترک نمی کند ، این دلیل است

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، دهلی نو
به روز شده در شنبه ، 09 ژانویه 2021 19:33 IST

تاج ، پرونده عکس

تاج ، پرونده عکس
– عکس: PTI

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

یک مطالعه جدید نشان داد که بیش از یک سوم بیماران بستری شده در کوید -19 حداقل تا شش ماه پس از بیماری حداقل یک علامت داشتند. این مطالعه در مجله Lancet Journal منتشر شده است.

محققان اثرات طولانی مدت عفونت را در 1733 بیمار مبتلا به عفونت ویروسی تاج بررسی کردند. در این تحقیق محققان بیمارستان جین یینگ تانگ در چین شرکت کردند و این افراد با پرسشنامه ای درمورد علائم و اطلاعات سلامتی بیماران رو در رو صحبت کردند.

63٪ عضلات ضعیف می شوند

به گفته محققان ، یک مشکل شایع در 63 درصد بیماران ضعف عضلانی است. علاوه بر این ، 26 درصد از افراد در خواب مشکل دارند. علائم اضطراب و افسردگی در 23 درصد افراد مشاهده می شود.

علائم آسیب اندام

این مطالعه همچنین نشان داد بیمارانی که در بیمارستان بستری بودند و در شرایط بحرانی بودند ، تصاویر ریه را در تصاویر قفسه سینه خود پیدا کردند. دانشمندان بر این باورند که این ممکن است نشانه آسیب اعضای بدن باشد شش ماه پس از شروع علائم.

جین کائو ، یکی از نویسندگان این مطالعه در مرکز ملی پزشکی تنفسی در بیمارستان دوستی چین و ژاپن در چین ، گفت: “تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که بیشتر بیماران حتی پس از ترخیص از بیمارستان عواقب عفونت دارند.” و این بر لزوم مراقبت قابل توجه پس از ترخیص از بیمارستان ، به ویژه کسانی که کاملاً بیمار بوده اند ، تأکید می کند. ”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید