Kisan Chakka Jaam Andolan: سد راه به صورت مسالمت آمیز اداره می شود ، تیكایت می گوید دولت وقت دارد تا 2 اكتبر قوانین را لغو كند

[ad_1]

کشاورزان در پالوال کلاهبرداری می کنند
– عکس: PTI

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

در ساعت 12 ظهر تا 3 بعد از ظهر روز شنبه ، بازرسی در سراسر کشور در برابر دعوت سازمان های کشاورزان برای اعتراض به قوانین کشاورزی به صورت مسالمت آمیز انجام شد. در پنجاب ، هاریانا ، راجستان ، ماهاراشترا ، این جنبش تأثیر بیشتری داشت. دهلی – NCR ، اوتاراکند و UP قبلاً از چاککاجام آزاد شده اند. پس از این کارزار ، راکش تیکایت ، رهبر کشاورزان گفت: “دولت مرکزی تا 2 اکتبر فرصت دارد قانون کشاورزی را لغو کند.” سپس ما از قبل برنامه ریزی خواهیم کرد.

راكش تيكايت ، سخنگوي اتحاديه كشاورزي هند گفت كه ما با دولت تحت فشار بحث نخواهيم كرد ، گفتگوهاي مشروط انجام خواهد شد. او یک بار دیگر گفت که فقط پس از بازگشت سه قانون ما به خانه خود خواهیم رفت. بلیط گفت که تا زمان بازگشت سه قانون و MSP وضعیت قانونی دریافت نکرده است ، ما ترک نخواهیم کرد. یک جنبش غیر سیاسی در سراسر کشور وجود خواهد داشت ، هر میخ در دهلی بریده می شود.

در تاریخ 6 فوریه ، سازمان های کشاورزان اعلام کرده بودند که در سراسر کشور چاکا جم ، بزرگراه های ملی و ایالتی را از ساعت 12 تا 3 مسدود می کند. معترضان به دلیل ادعای آزار و اذیت مقامات و سایر موارد ، اینترنت را در مناطق نزدیک به سایت های تحریک و تحریک مسدود کردند. با این حال ، سامیوکتا کیسان مورچا ، گروهی از سازمانهای کشاورزان که مخالف قوانین کشاورزی هستند ، روز جمعه گفت که معترضین جاده های دهلی ، اوتار پرادش و اوتاراخند را در هنگام چاککا جم مسدود نخواهند کرد.

50 نفر در دهلی بازداشت شدند

روز پنجاه نفر برای نشان دادن حمایت از کشاورزان توسط پلیس در حوالی پارک شاهدیدی در دهلی مرکزی بازداشت شدند. پلیس دهلی هزاران کارمند از جمله نیروهای شبه نظامی دهلی را برای مقابله با هر شرایطی به کار گرفته است. به دنبال خشونت روز جمهوری ، پلیس دهلی اقدامات بیشتری را انجام داد.

پنجاب: بزرگراه ملی آمریتسار – دهلی شلوغ است
در پنجاب نیز ، سازمانهای کشاورزان بزرگراه ملی آمریتسار – دهلی را در صورت تمایل مسدود کردند. بزرگراه لوديانا – فروزپور نيز مسدود شد. در این مدت ، همراه با ترافیک ، لنگر ساخته شد. در همین حال ، یک تراکتور با پرچم رهبر جدایی طلب Jarnail Singh Bhindranwal مشاهده شد.

بزرگراه جامو-پاتانکوت مسدود شده است
جامو و کشمیر: و در جامو ، کشاورزان چرخ را مسدود کردند. سازمان های کشاورزان بزرگراه جامو-پاتانکوت را مسدود کرده و علیه دولت مرکزی شعار می دادند. کشاورزان جامو نیز در حمایت از چککا جم به خیابان ها آمدند.

زنان نیز به آن پیوستند
زنان همچنین در بسیاری از جاها در جنبش چکاکام شرکت داشتند. در بعضی از نقاط ، از جمله پنجاب ، او خودش را در بزرگراه رانندگی می کند و با تراکتور رانندگی می کند. زنان استدلال می کردند که دولت مرکزی باید از لجبازی خود دست بردارد و بلافاصله هر سه قانون را لغو کند.

این موکب در شهر کاراد در منطقه ستارا از ماهاراشترا برگزار شد. پلیس بعد از ظهر حداقل 40 معترض را هنگام تظاهرات در جاده شلوغ کولهاپور دستگیر کرد. در میان آنها Satvashila Chavan ، همسر رهبر ارشد کنگره ، Pritviraj Chavan بود. بعداً همه آزاد شدند.
در همین حال ، در منطقه Latour ، کشاورزان معترض جاده ها را در بسیاری از نقاط مسدود کردند. تظاهرات در جاده Nanded ، Vasangaon Pati ، پل راه آهن Harangul و جاده Ambejogai در نزدیکی دانشکده کشاورزی تحت لوای کمیته راهبری Kisan Kamgar برگزار شد. فعالان کنگره Shetkari Kamgar Paksha و Shetkari Sangatan نیز شرکت داشتند. یک افسر پلیس گفت با توجه به این اعتراض ، حرکت وسایل نقلیه در برخی مناطق ممنوع است. اتوبوس های اداره حمل و نقل ایالتی پس از ساعت 12 ظهر در جاده ها بلند نمی شوند.

راجستان: چکاکاجام در بسیاری از نقاط ساخته شده است
چاککا در بسیاری از مناطق راجستان مسدود شده بود. گانگاناگار ، هانومنگاره ، دولپور و جهالوار تأثیر بیشتری را دیدند. کشاورزان در درنا در جاده های اصلی یا بزرگراه ها می نشستند. این کنگره به همراه سازمانهای مختلف کشاورزان از چکاکام حمایت کرد.

کارناتاکا: مربا در بزرگراه میسور-بنگلور
سازمان های کشاورزان در کارناتاکا از ساعت 12 تا 3 بعد از ظهر چرخ را مسدود کردند. در همین حال ، بزرگراه میسور-بنگلور را مسدود کرده است. جدا از آن ، محاصره در جاده عوارض بانكاپور و در بزرگراه ملی نزدیك عوارض مسدود شد.

اینجا در اوتار پرادش چاكجاجام وجود نداشت ، اما تعداد زیادی از مردم به كشاورزان Mahapanchayat كه در روستای Bhainswal در منطقه Shamli سازمان یافته بودند ، رسیدند. این mahapanchay حتی پس از عدم تأیید دولت انجام شد. اداره منطقه شاملی گفت که به دلیل کوید ، این رویداد بزرگ تا آوریل ممنوع شد. در حالی که همه برگزارکنندگان ، از جمله اتحادیه بهاراتیا کیسان و رشتریا لوک دال ، مصمم بودند که ماهاپانچایا را به هر قیمتی نگه دارند. جوانت چودهاری پس از دیدن جمعیت در ماهاپانچایات ابراز خوشحالی کرد. گفت مشت چگونه است! روح بزرگ ، شور و وحدت! با تشکر از دهکده Bhainswal.

کنگره حمایت کامل خود را انجام داد
کنگره حمایت کامل از جنبش کشاورزان چکاکاجام را اعلام کرد. دبیرکل حزب KC Venugopal گفت که کنگره حمایت کامل خود را از جنبش چکاکاجام خواهد کرد.

درسهایی از خشونت روز جمهوری
در جریان جنبش چکاکاجام در روز شنبه خبری از هیچ حادثه یا خشونت ناخوشایندی در کشور نبود. در اوایل 26 ژانویه ، در هنگام تجمع تراکتور در دهلی ، به دلیل خشونت و سر و صدا گسترده ، ترس از چاکاجام وجود داشت ، اما به همراه دولت و دولت ، سازمان های کشاورزی و روستایی نیز با گرفتن درس از جمهوری ، مردم را تسکین دادند روزانه.

در ساعت 12 ظهر تا 3 بعد از ظهر شنبه ، بازرسی در سراسر کشور در برابر دعوت سازمان های کشاورزان برای اعتراض به قوانین کشاورزی به صورت مسالمت آمیز انجام شد. در پنجاب ، هاریانا ، راجستان ، ماهاراشترا ، این جنبش تأثیر بیشتری داشت. دهلی – NCR ، اوتاراخند و UP قبلاً از چاککاجام آزاد شده اند. پس از این کارزار ، راکش تیکایت ، رهبر کشاورزان گفت: “دولت مرکزی تا 2 اکتبر فرصت دارد قانون کشاورزی را لغو کند.” سپس ما از قبل برنامه ریزی خواهیم کرد.

راكش تيكايت ، سخنگوي اتحاديه كشاورزي هند گفت كه ما با دولت تحت فشار مذاكره نمي كنيم ، گفتگوهاي مشروط انجام خواهد شد. او یک بار دیگر گفت که فقط پس از بازگشت سه قانون ما به خانه خود خواهیم رفت. بلیط گفت که تا زمان بازگشت سه قانون و MSP وضعیت قانونی دریافت نکرده است ، ما ترک نخواهیم کرد. یک جنبش غیر سیاسی در سراسر کشور وجود خواهد داشت ، هر میخ در دهلی بریده می شود.

در تاریخ 6 فوریه ، سازمان های کشاورزان اعلام کرده بودند که در سراسر کشور چاکا جم ، بزرگراه های ملی و ایالتی را از ساعت 12 تا 3 مسدود می کند. معترضان به دلیل ادعای آزار و اذیت مقامات و سایر موارد ، اینترنت را در مناطق نزدیک به سایت های تحریک و تحریک مسدود کردند. با این حال ، سامیوکتا کیسان مورچا ، گروهی از سازمانهای کشاورزان که مخالف قوانین کشاورزی هستند ، روز جمعه گفت که معترضین جاده های دهلی ، اوتار پرادش و اوتاراخند را در هنگام چاککا جم مسدود نخواهند کرد.

ادامه مطلب

بدانید تأثیر تردمیل در ایالت ها چه بود

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید