50 درصد از انواع دلتا تاج در هشت کشور

[ad_1]

در هشت کشور این کشور ، ماهاراشترا ، دهلی ، کرالا ، بنگال غربی ، آندرا پرادش ، چاتیسگر ، ادیشا و تلانگانا ، 50 درصد موارد نوع خطرناک ویروس تاج کشف شده است.

نوع دلتا در 174 منطقه در 35 ایالت پیدا شده است ، در حالی که اخیراً موارد دلتا پلاس در 12 ایالت گزارش شده است. نوع دلتا پلاس در 49 نمونه در این ایالت ها یافت شد ، که اخیراً توسط دولت اعلام شد که یک نوع جدی است.

دکتر سوجیت کومار سینگ ، رئیس مرکز ملی کنترل اپیدمی ، در یک کنفرانس خبری گفت که 21109 نمونه تاکنون انواع جدی در کشور داشته اند. از این تعداد ، آلفا 3969 ، بتا 149 ، گاما یک و دلتا و کاپا در 16238 نمونه یافت شد.

قبل از موج دوم اپیدمی ، بالاترین نوع آلفا در فوریه و مارس شناسایی شد ، اما در ماه مه و ژوئن ، 90 درصد نمونه ها نوع دلتا را تأیید کردند. تاکنون 120 جهش تاج در کشور گزارش شده است ، اما هشت نوع جدی وجود دارد که در حداکثر تعداد آلوده به تاج هند مشاهده می شود.

با این حال ، دانشمندان هنوز در مورد 14 گزینه اطلاعات زیادی ندارند. همچنین نسخه ای از دلتا پلاس از آنها ارائه شده است. سال گذشته ، در دسامبر سال 2020 ، یک بیمار آلوده به نوع دلتا در یک منطقه از کشور پیدا شد ، پس از آن دلتا تا مارس 2021 به 54 منطقه رسید ، اما اکنون به 174 منطقه رسیده است. این اولین بار در ماهاراشترا یافت شد.

در همان زمان ، صحبت از دلتا پلاس ، ماهاراشترا حداکثر 20 ، تامیل نادو 9 ، مادیا پرادش 07 ، پنجاب 02 ، گجرات 02 ، کرالا 03 ، آندرا پرادش-ادیشا-راجستان-جامو کشمیر و یک مورد در کارناتاکا نیز دارد. یک بیمار پیدا شده است.

مرگ ناشی از دلتا پلاس در ماهاراشترا ، ممکن است محدودیت ها برای صدای موج سوم افزایش یابد
پیرمرد 80 ساله ای که به نوع دلتا پلاس آلوده بود در ماهاراشترا درگذشت. این دومین مرگ در کشور به دلیل تاجگذاری و اولین مرگ در ماهاراشترا است. در مجموع 21 بیمار در کشور مبتلا به نوع دلتا هستند. یک بیمار نیز در اوجین ، مادیا پرادش درگذشت. دو بیمار آلوده به نوع دلتا پلاس که در آن یک بیمار درگذشت در اوجاین پیدا شدند.

در همین حال ، برای جلوگیری از افزایش موارد Delta Plus ، دولت ایالتی دستورالعمل های جدیدی را برای افزایش محدودیت ها صادر کرده است. به جای آنتی ژن سریع یا آزمایش های دیگر ، محدودیت ها براساس آزمایش RT-PCR افزایش یا کاهش می یابد. در صورت شناسایی موارد دلتا ، این ممنوعیت می تواند تمدید شود.

زنان باردار به زودی واکسن دریافت می کنند
زنان باردار به زودی واکسن دریافت می کنند. برای اولین بار ، مدیر کل شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) ، دکتر بالرام بهارگاوا ، گفت که تصمیم گرفته شده است زنان باردار از واکسیناسیون معاف شوند. واکسیناسیون زنان باردار برای اولین بار در هفته اول ماه آینده آغاز می شود.

تولید اولین دسته کووواکس آغاز می شود
تولید اولین دسته واکسن Kovovax ، تولید شده توسط شرکت آمریکایی Novavax ، در هند در م theسسه سرم در هند ، پونا آغاز شده است. مدیر عامل سرم آدار پوناوالا در توییتر خود نوشت: “این واکسن ممکن است حتی برای کودکان زیر 18 سال نیز مثر باشد. این روند هنوز ادامه دارد.

بیش از 50،000 نفر برای سومین روز متوالی در کشور آلوده شدند
در کشور به طور مداوم میزان عفونت کرونر کاهش می یابد. با این حال ، حتی اکنون بیش از 50،000 مورد نیز روزانه گزارش می شود. طبق گزارش وزارت بهداشت ، 51،667 مورد جدید تاج در آخرین روز از راه رسیده و 1،329 فرد آلوده جان خود را از دست داده اند. در اوایل روز چهارشنبه 54069 ، در روز سه شنبه 50،848 مورد جدید گزارش شد. در همان زمان ، 64527 نفر نیز در یک روز از تاج درمان شدند.

مانند بنزین ، این کشور باید سه هفته اکسیژن داشته باشد
کارگروه ملی ایجاد شده توسط دیوان عالی کشور توصیه می کند که این کشور دارای ذخایر استراتژیک اکسیژن برای 2-3 هفته مصرف در خطوط بنزین و گازوئیل باشد. این گروه کاری پیشنهاد داد که کشورها و UT یک روش برای توزیع اکسیژن ایجاد کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید