40 روز حرکت کشاورزان: دولت دیگر موظف نیست و اکنون اوقات تغییر کرده است

[ad_1]

کشاورزان چادرهای ضدآب را در محل استقرار برپا کردند.
– عکس: عمار یولا

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

در حالی که دولت هنوز در مورد تحریک کشاورزان تحت فشار برای لغو قوانین کشاورزی ابراز علاقه نکرده است ، اکنون کشاورزان را نیز مورد آزار قرار داده است. کشاورزان طی چند روز گذشته در سرما بودند ، بنابراین باران های دوره ای اکنون چندین روز متوالی مشکلات آنها را تشدید کرده است. با این حال ، روحیه کشاورزان دست نخورده باقی مانده و به نظر نمی رسد تحت هیچ شرایطی شکسته شود.

برای 40 روز گذشته ، کشاورزان در مرز فال دهلی-سونیپات در بزرگراه ملی 44 مانده اند تا قانون کشاورزی را لغو کنند. در این میان ، چندین دور مذاکره با دولت کشاورزان انجام شده است ، اما اگر کشاورزان قاطع در لغو قانون کشاورزی هستند ، در این صورت دولت فقط می گوید اصلاحیه در حال انجام است. تاکنون فقط دولت با کشاورزان ابراز همدردی نکرده است. اما اکنون کشاورزان باید بار سنگین هوا را متحمل شوند.

به دلیل تغییر هوا در هفته گذشته ، اوضاع رو به وخامت است. در چهار روز اول مه ، همراه با سرما ، وضعیت کشاورزان را بدتر کرد. در همین زمان ، باران به مدت سه روز مشکلات کشاورزان را افزایش داد.

به دلیل باران کم ، کشاورزان در روز اول با استفاده از پلی اتیلن در چادرها و گاری های خود از آب نجات یافتند. اما به دلیل بارندگی شدید در روز سه شنبه ، جاده پر از آب شد ، چادرها نیز شروع به خرد شدن و تشک های آنها نیز با آب خیس کردند. در چنین شرایطی دیگر جایی برای خواب کشاورزان نبود و آنها مجبور بودند در گاری دیگری بنشینند و از باران جلوگیری کنند.

کشاورزان که درگیر ترتیبات دائمی هستند ، حرکت می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد

پس از اینکه باران آب جاده را پر کرد ، کشاورزان آن را بیرون آوردند ، اما حتی در این صورت جاده به دلیل ابر نمی تواند خشک شود. خواباندن کشاورزان با قرار دادن تشک در جاده غیرممکن است. بنابراین برخی از کشاورزان طلا را در گاری دیگری مرتب کردند و همچنین چادر بزرگی را در برابر زگیل برپا کردند. زیر آن یک میز چوبی قرار داده و یک تشک برای خوابیدن روی آنها قرار داده شده است. به این ترتیب اکنون کشاورزان در حال انجام هماهنگی های دائمی هستند. در چنین شرایطی کشاورزان از شر باران ، مه و باد نجات می یابند و در صورت جابجایی طولانی مدت مشکلی نخواهند داشت.

اعتصاب به دلیل بارندگی خالی بود
به دلیل بارندگی ، کشاورزان به دلیل پر شدن آب نتوانستند در محل اعتراض بنشینند و محل اعتصاب روز سه شنبه کاملا خالی ماند. کشاورزان لنگار را زنده نگه داشتند تا کسی با مشکل تغذیه مواجه نشود. علی رغم مشکلات مداوم مانند این ، روحیه کشاورزان از بین نمی رود. کشاورزان شروع به برپایی چادرهای ضد آب در محل اعتراض کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که مشکلی در ترافیک وجود ندارد. همه کالاها از پنجاب برای برپایی چادرها در سایت دارنا آورده می شوند و لوله ها ، چادر بامبو ، چادرهای پلی اتیلن وسایل نقلیه زیادی را از آنجا می آورند.

در حالی که دولت هنوز در مورد تحریک کشاورزان تحت فشار برای لغو قوانین کشاورزی ابراز علاقه نکرده است ، اکنون کشاورزان را نیز مورد آزار قرار داده است. طی چند روز گذشته وضعیت کشاورزان در سرما بد بوده است ، بنابراین اکنون بارانهای دوره ای برای چندین روز متوالی مشکلات آنها را افزایش داده است. با این حال ، روحیه کشاورزان دست نخورده باقی مانده و به نظر نمی رسد تحت هیچ شرایطی شکسته شود.

طی 40 روز گذشته ، کشاورزان در مرز فال دهلی-سونیپات در بزرگراه ملی 44 مانده اند تا قانون کشاورزی را لغو کنند. در این میان ، چندین دور مذاکره با دولت کشاورزان انجام شده است ، اما اگر کشاورزان قاطع در لغو قانون کشاورزی هستند ، در این صورت دولت فقط می گوید اصلاحیه در حال انجام است. تاکنون فقط دولت با کشاورزان ابراز همدردی نکرده است. اما اکنون کشاورزان باید بار سنگین هوا را متحمل شوند.

به دلیل تغییر هوا در هفته گذشته ، اوضاع رو به وخامت است. در چهار روز اول مه ، همراه با سرما ، وضعیت کشاورزان را بدتر کرد. در همین زمان ، باران به مدت سه روز مشکلات کشاورزان را افزایش داد.

به دلیل باران کم ، کشاورزان در روز اول با استفاده از پلی اتیلن در چادرها و گاری های خود از آب نجات یافتند. اما به دلیل بارندگی شدید در روز سه شنبه ، جاده پر از آب شد ، چادرها نیز خرد شدند و تشک های آنها نیز با آب خیس شدند. در چنین شرایطی دیگر جایی برای خواب کشاورزان نبود و آنها مجبور بودند در گاری دیگری بنشینند و از باران جلوگیری کنند.

اینجا چادرهای عادی بود ، اما باران همه چیز را خراب کرد. چادرها و تشک ها از باران زیاد خیس شدند. اکنون این مشکل نیز برطرف خواهد شد و ما در حال نصب چادرهای ضد آب هستیم. دولت کشاورزان را نمی بیند که در سرما و باران نشسته باشند. اکنون هیچ ترس از باران وجود نخواهد داشت. این چادرها فقط وقتی دولت لغو کند که قوانین کشاورزی را لغو کند.– جگتار سینگ ، یامونانگار هاریانا

قطعاً در باران مشکلی وجود دارد. با این حال ، ما باید در مزارع بین آب زندگی کنیم. ما کاملاً آماده هستیم که مهم نیست که هر مشکلی چه باشد ، تا زمانی که دولت با خواسته های ما موافقت نکند ، ما از اینجا نمی رویم به همین دلیل اکنون چادرهای ضد آب برپا شده و اکنون مشکل باران نیز از بین رفته است. اکنون دولت باید تصمیم بگیرد ، فقط در این صورت است که کشاورزان از اینجا نقل مکان می کنند. – نیرمال سینگ ، لودیانا پنجاب

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید