گزارش هوا: باران کم باران در شمال هند ، درجه حرارت بالا – آب و هوا: باران در بسیاری از مناطق شمال هند ، شرایط در برخی کشورها

[ad_1]

به دلیل اغتشاشات غربی در روز دوشنبه در مناطق مختلف هند شمالی باران کم و متوسط ​​وجود دارد و دما از حد طبیعی است. اداره هواشناسی هند این اطلاعات را ارائه داده است. وزارت گفت که انتظار می رود دما پس از اغتشاش غربی کاهش یابد. در همین حال ، دهلی پایتخت ملی برای دومین روز متوالی باران کم باران بارید. این شهر به دلیل ابری بودن حداقل دمای 11.4 درجه سانتیگراد را ثبت کرده است. روز سه شنبه بارش باران و رعد و برق متوسط ​​پیش بینی می شود.

طبق مشاهدات Safdarjung که داده های هواشناسی را برای این شهر فراهم می کند ، حداقل دما 11.4 درجه سانتیگراد است. که چهار درجه سانتیگراد بیشتر از حد نرمال است و بالاترین میزان در 22 روز گذشته است. حداکثر دما سه درجه سانتیگراد بالاتر از حد نرمال و 22.6 درجه سانتیگراد بود. براساس رصدخانه ، 1.7 میلی متر باران تا ساعت 5:30 بعد از ظهر به ثبت رسیده است.

هوای سرد شمال هند تاکنون چگونه بوده است
اداره هواشناسی ژانویه و فوریه را ماه های زمستان می داند. سرما از اواسط ماه دسامبر در تمام مناطق کشور به جز شبه جزایر جنوبی آغاز می شود. امسال ، اولین موج سرد این فصل دهلی ، پنجاب ، راجستان ، چندیگره ، هاریانا ، هیماچال پرادش ، جامو و کشمیر و مناطقی از اوتار پرادش ، از جمله لاداخ ، مادیا پرادش شرقی و ادیشا را در طول کریسمس فرا گرفت. در اواخر سال ، به سرعت در حال رشد است. در بیشتر این مکان ها ، جیوه به زیر پنج درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

وضعیت روزهای سرد و سرد چگونه بود
طبق اعلام اداره هواشناسی هند ، روزهای سرد در دشت ها زمانی اعلام می شود که حداکثر دما در زیر 16 درجه باشد. در همان زمان به موج سرد موج سرد گفته می شود که حداقل دما 5-6 درجه زیر نرمال باشد. تغییرات آب و هوایی در شمال هند پس از 20 دسامبر آغاز شد. بین 24 تا 29 دسامبر ، در بسیاری از مناطق هوا بسیار سرد بود.

هوا در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟
از تاریخ 2 ژانویه ، کمترین دما در بسیاری از نقاط شمال هند مشاهده می شود. همچنین در بسیاری از نقاط از جمله دهلی باران می بارد. تغییرات در فصل بارندگی در هوای بسیار سرد بیشتر به دلیل وزش بادهای جنوب غربی و اغتشاشات غربی رخ می دهد. پیش بینی می شود مناطق هیمالیا از جمله جامو و کشمیر تا ششم ژانویه باران و بارش برف را دریافت کنند.

پیش بینی می شود پنج شنبه ، دهلی ، چندیگره ، راجستان شمالی ، اوتار پرادش غربی و شمال شرقی مادیا پرادش باران با صاعقه ببارد. طی 48 ساعت آینده ممکن است همراه با باران در این مناطق تگرگ نیز ببارد. پس از عبور از اغتشاشات غربی ، آسمان دوباره صاف و درجه حرارت نیز به حالت عادی حرکت می کند.

باران و برف در مناطقی از هیماچال
در 24 ساعت گذشته برخی از مناطق هیماچال پرادش باران خفیف و بارش برف را تجربه کرده اند. مقامات گفتند که کالپا 1.1 میلی متر برف دریافت کرد ، در حالی که دارامسالا 2.2 میلی متر و سالونی 2 میلی متر برف دریافت کرد. مرکز هواشناسی شیملا روز سه شنبه هشدارهایی درباره رعد و برق ، رعد و برق و باران شدید و بارش برف در مناطقی با ارتفاع متوسط ​​در دشت ها و مناطق کم ارتفاع صادر کرد. جدا از آن ، در تاریخ 5 ژانویه ، سیگنال نارنجی برای بارندگی شدید در مناطقی با ارتفاع زیاد صادر شد. منطقه Lahaul Spiti در این ایالت کمترین دمای منفی 4.5 درجه سانتیگراد را ثبت کرد.

به دلیل بارش برف 4500 وسیله نقلیه در کشمیر باقی مانده اند
بزرگراه ملی جامو-سریناگر و جاده مغول به دلیل بارش برف در دره کشمیر مسدود شده است که ارتباط کاشمر با بقیه هند را دوشنبه قطع کرد. در نتیجه ، 4500 وسیله نقلیه بسته شدند. اداره هواشناسی اعلام کرد طی دو روز آینده انتظار می رود در جامو و کشمیر بارش متوسط ​​تا شدید برف رخ دهد. کمترین دما در بیشتر مناطق هاریانا و پنجاب بالاتر از حد نرمال بود. سخنگوی گفت: چندیگر ، پایتخت مشترک دو کشور ، حداقل دما 12.5 درجه سانتیگراد ، هفت درجه بالاتر از حد نرمال است.

پیش بینی باران در برخی از مناطق راجستان
در بعضی از مناطق راجستان پیش بینی می شود باران کم و متوسط ​​باشد. با این حال ، دمای شب چندین درجه سانتیگراد افزایش یافته است. پیلانی با دمای 4.3 درجه سانتیگراد سردترین منطقه این ایالت است. در بسیاری از مناطق اوتار پرادش باران های رعد و برق باران کم و متوسط ​​باریده است. طبق اعلام اداره هواشناسی ، پایتخت ایالت لکنهو دمای 14.6 درجه سانتیگراد را ثبت کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید