کرونا می گوید واکسن کرونا ایمن است ، خطر ابتلا به عفونت نیست – واکسن کرونا ایمن است ، خطر ابتلا به عفونت نیست ، پاسخ س toالات مهم را بدانید

[ad_1]

در میان سویه جدید اپیدمی تاج ، دولت هند اجازه استفاده اضطراری از واکسن ها را داده است. شایعات زیادی در سیستم عامل های شبکه های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد که مردم از آنها می ترسند. پاسخ برخی از س questionsالات مهم مربوط به آن را در اینجا بدانید.

اگر واکسن 60 تا 95 درصد مثر باشد ، می توان از آن اجتناب کرد
به گفته کارشناسان کرونا ، اگر واکسن 60 تا 95 درصد موثر باشد ، در این صورت می توان از آن جلوگیری کرد. گریگوری لهستان ، ویروس شناس در کلینیک مایو در ایالات متحده ، از مردم خواست که باورهای غلط و شایعات موجود در شبکه های اجتماعی در مورد واکسن را باور نکنند. او گفت در مورد پزشک خود تحقیق کنید و اعتماد کنید.

1- واکسن ها به دلیل عجول بودن بیش از حد ایمن نیستند؟
هیچ شرکت دارویی در جهان با استانداردهای تعیین شده در تولید دارو یا واکسن سازگار نیست. تمام تیم دانشمندان در حال کار بر روی ایمنی و اثربخشی آن در تهیه دارو هستند و سایر نهادهای بهداشتی پس از تجزیه و تحلیل داده های آزمایش ، این اجازه را به آنها می دهند.

2- آیا در صورت واکسیناسیون خطر عفونت و مرگ افزایش می یابد؟
امکان افزایش خطر عفونت و مرگ پس از واکسیناسیون تاج وجود ندارد. واکسن از قسمت ضعیف ویروس به گونه ای تهیه می شود که عفونت با آن غیرممکن است. وقتی واکسیناسیون افراد بسیار جدی انجام می شود ، علائمی پیدا می کنند اما کشنده نیستند.

واکسن باید تزریق شود ، اما علاوه بر جلوگیری از شیوع ویروس ، باید از آن محافظت کرد تا سایر مشکلات سلامتی نیز بدتر شوند. کاملاً نیازی به وحشت و ترس نیست.

3- بعد از واکسیناسیون نیازی به ماسک زدن نیست؟
دانشمندان از سراسر جهان به همراه متخصصان شرکت های تولید واکسن گفتند استفاده از ماسک حتی پس از واکسیناسیون نیز ضروری است. جدا از آن ، استفاده از مواد ضد عفونی کننده و چسبیدن به فاصله 6 فوت بخشی از زندگی باقی خواهد ماند.

به گفته دانشمندان ، شما می توانید با واکسن در برابر ویروس در امان باشید ، اما اگر ویروس دارید ، پس شخص دیگری قطعاً می تواند به شما آلوده شود. با توجه به این نکته ، باید انواع احتیاطات رعایت شود. تا چه اندازه ایمن بودن واکسن مشخص است در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

4- آیا می توان از طریق واکسن افراد را تحت نظر گرفت؟
که واکسنی نیست که دارای ریز تراشه باشد و هیچ کس نمی تواند آن را تماشا کند. این سردرگمی وقتی بیل گیتس گفت که بنیاد بیل و ملیندا گیتس در حال بررسی یک گواهینامه دیجیتال است.

هدف این بود که یک ثبت نام کامل از واکسن ها حفظ شود. از طرف دیگر ، در شبکه های اجتماعی شایعاتی مبنی بر وجود تراشه ای در واکسن وجود دارد که به مغز می رسد و می توان هرگونه اطلاعات شخصی فرد را جمع آوری کرد ، این کاملاً اشتباه است ، هنوز چیزی در دنیای واکسن ها رخ نداده است

5- آیا در صورت واکسیناسیون می توان DNA را تغییر داد؟
هر آنچه واکسن کرونر در معرض آن قرار گرفته است براساس فناوری mRNA است. علاوه بر این ، پس از تزریق به بدن ، آنها مکانیسم های ایمنی در برابر ویروس ایجاد می کنند. این واکسن پس از رسیدن به بدن ، سلولهای حافظه را توسعه می دهد و پس از آن هیچ بخشی از بدن را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

6- آیا به افرادی که دارای تاج ، واکسن هستند نیاز است؟
هنوز مشخص نیست که آنتی بادی های طبیعی چه مدت در آلوده باقی مانده است. در چنین مواردی ، کسانی که تاج ایجاد کرده اند نیز می توانند واکسینه شوند. بله ، واکسن باید بعد از 90 روز از عفونت تزریق شود ، زیرا ممکن است خطر کاهش ایمنی بدن را افزایش دهد. کسانی که آلوده هستند. آنها علائمی دارند یا در قرنطینه هستند. چنین افرادی باید از واکسیناسیون خودداری کنند. گزارش فرد آلوده تنها در صورت منفی بودن قابل نگهداری است.

7- آیا عوارض جانبی جدی در واکسیناسیون وجود دارد که به سختی می توان از آنها جلوگیری کرد؟
هر واکسن عوارض جانبی دارد. این بدان معنی است که واکسن تحت تأثیر قانون قرار گرفته است. درد معمولاً در جایی که تزریق می شود احساس می شود. تب خفیف یا خستگی ممکن است ایجاد شود. در صورت وجود علائم دیگر درمان امکان پذیر است. هیچ واکسنی 100٪ موثر نیست. حتی اگر 60 تا 95 درصد در آزمایش موثر باشد ، مثر است. فقط 15٪ از افرادی که از کرونا اجازه گرفتند در این آزمون مورد آزمایش قرار گرفتند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید