کالیان سینگ: معمار پیروزی ، شکست و احیای Bjp ، یک مدیر دشوار … اما به همان اندازه نرم در قلب لئو

[ad_1]

آشیل واجپای ، عمار اوجالا ، لکنو ارسال شده توسط: پونکای سریواستاوا به روز شده در Sun. ، 22 آگوست 2021 ، ساعت 1:08 بامداد IST

مورخ 21 ژانویه 2009. خانه ییلاقی با 2 اتاق در خیابان مال ، واقع در لکنو. کالیان سینگ گفت: “اشتباه بزرگ من بازگشت به BJP بود. من از این بابت بسیار متاسفم. برای بازی در فیلم Ram Mandir متأسفم. این بار من برای همیشه روابط خود را با BJP قطع کردم. این تولد چطور است ، من هفت زندگی به BJP نمی روم. حتی جسد من نیز به آنجا نمی رود. با دستانی که برای ساختن BJP استفاده می کردم ، آن را با حفر گودالی عمیق در خاک دفن می کنم.

همان کالیان سینگ یکی از بنیانگذاران BJP بود … که نه تنها BJP دولتی را ایجاد کرد ، بلکه نیروی کامل را برای افزایش آن به کار برد … که مترادف با سیاست BJP و Hindutwa در نظر گرفته شد … پس از ارسال نامه خود وی پس از تخریب ساختمان در Ayodhya در سال 1992 ، فرماندار را ترک کرد ، گفته بود: “من نمی توانم برای نجات این ساختمان ویران شده به سمت kar sevaci شلیک کنم.” من از فروپاشی ساختار پشیمان نیستم. در مورد دولت ، آیا صدها دولت در معبد رام وجود دارد؟

همان کالیان که پس از فروپاشی ساختار و دولت ، جنادش یاترا را در بسیاری از نقاط کشور بیرون آورد و فریاد می زد که هزاران نیرو را به نام رام لالا بکشند. بر اساس بیانیه دیوان عالی کشور در مورد مساله بی احترامی به دادگاه و مجازات عدم نجات ساختمان ، وی گفت: “من آماده هستم تا به حبس ابد محکوم شوم ، نه برای معبد راملالا.” پس از تشکیل دولت ایالتی در سال 1991 ، وی با کل کابینه به آیودیا رفت و قول داد که یک معبد بزرگ رام در زادگاه رام لالا بسازد.

این همان کالیان بود که قبلاً یک بار BJP را ترک کرده بود. در نتیجه ، BJP مجبور شد در انتخابات 2002 متحمل ضرر سیاسی بزرگی شود ، اما پس از بازگشت به BJP در 2004 ، اعلام کرد که دیگر هرگز حزب را ترک نخواهد کرد. با این حال ، در سال 2009 دوباره اتفاقی افتاد که حزب را ترک کرد. اما تا سال 2013 ، فراموش نکردن تعهدات سال 2009 ، او به BJP بازگشت. او با مودی به سراسر کشور سفر می کند تا او را بدرخشد ، بدرخشد و شخصی را که در مراسم خاکسپاری در موردش صحبت می کرد ، تقویت کند. داستان چه کسی در پی می آید. داستان کالیان ، معمار ظهور ، سقوط و احیای BJP ، فراز و نشیب های زیادی را پشت سر می گذارد. او آنقدر رهبر بود که وقتی در BJP ماند ، رشد کرد ، اما وقتی رفت ، آن حزب نیز سقوط کرد.

قهرمان اصلی سیاسی

پسر Chaudhari Teipal و Mata Sita Devi از روستای Madhauli در آتراولی ، یک تکنسین اهل Aligarh ، که بعداً معلم شد ، از طریق داوطلب شدن برای Rashtriya Suamsevak Sang ، معلمان ، قهرمانان سیاسی ، رهبران یان سانگ و BJP ، وزیران ، رئیس وزیران و سپس مراحل زیادی در تاریخ فرمانداری شدن وجود دارد. رنگ های مختلف و سبک های مختلف شخصیت ها وجود دارد. این داستان نه تنها حول رفاه می چرخد ​​، بلکه از تغییرات در سیاست کشور و دولت پس از جنبش رام جانمبومی و دهه 1990 می گوید. به همین دلیل است که نه تنها دولت ، بلکه کالیان ، با نقش خود در تاریخ سیاسی کشور ، چنین مکانی را ایجاد می کنند ، بدون اینکه بحث کنند که بحث در مورد تاریخ سیاسی کشور و دولت نمی تواند کامل باشد. بیایید نگاهی به داستان اهمیت شخصیت کالیان بیندازیم …

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید