کار نجات در بارش برف مانالی ادامه دارد – هیماچال: پلیس پس از بارش برف بیش از 300 گردشگر را که در نزدیکی تونل آتال گیر مانده بودند نجات داد

[ad_1]

گردشگران در برف گیر کردند
– عکس: ANI

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

پلیس هیماچال پرادش پس از بارش برف تازه بیش از 300 گردشگر را که در نزدیکی تونل اتال در روتنگ گیر کرده بودند نجات داد. یک کارمند روز یکشنبه این اطلاعات را داد.

رئیس پلیس کولو گوراو سینگ گفت برخی از گردشگران صبح شنبه از تونل عبور کردند اما عصر به دلیل بارش برف نتوانستند جایی برای اقامت در لاهول پیدا کنند و پس از بازگشت به مانالی در جاده باقی ماندند.

گوراو سینگ گفت پلیس Lahaul-Spiti ، با هماهنگی پلیس Kulu ، شبها وسایل نقلیه را برای تخلیه گردشگران از تونل به بیرون فرستاد ، اما این وسایل نقلیه به دلیل برف و لغزندگی جاده ها در جاده گیر کرده بودند.

حدود 70 وسیله نقلیه برای تخلیه گردشگران اعم از اتوبوس 48 نفره ، اتوبوس 24 نفره پلیس و تیم واکنش سریع پلیس مستقر شدند.

این افسر گفت: معاون رئیس پلیس و رئیس کلانتری Manali نیز در عملیات نجات شرکت داشتند و بعداً سازمان جاده های مرزی (BRO) نیز در نجات گردشگران شرکت کرد. وی گفت: عملیات نجات از شنبه شب آغاز شد و حتی پس از نیمه شب نیز ادامه داشت.

اواخر روز شنبه ساعت 12.33 بعدازظهر همه گردشگران از درگاه و تونل جنوبی Dundi تخلیه و به مکانهای امن Manali منتقل شدند.

فرمانده پلیس گفت: تیمی از کارکنان به سرپرستی اداره پلیس مانالی هنوز در عملیات نجات نقش دارند ، بنابراین اگر یک جهانگردان گرفتار شود ، می توان وی را تخلیه کرد. طبق برآوردهای هواشناسی در روزهای آینده احتمال بارش برف در حوالی تونل وجود دارد.

روز سه شنبه با صدور اخطار “زرد” برای هیماچال پرادش ، اداره هواشناسی بارش باران و بارش برف را در مناطق کوهستانی میانی و بالایی بین 3 ژانویه و 5 ژانویه و 8 ژانویه پیش بینی می کند.

تونل Atal به طول 9.02 کیلومتر ، اتصال منالی با دره Lahaul-Spiti ، طولانی ترین تونل بزرگراه در جهان است. از نظر تاکتیکی مهم ، این تونل در محدوده پیرپنجال هیمالیا و در ارتفاع حدود 10000 فوت بالاتر از سطح متوسط ​​دریا با ویژگی های فوق مدرن ساخته شده است. اکتبر برای عموم آزاد بود.

پلیس هیماچال پرادش پس از بارش برف تازه بیش از 300 گردشگر را که در نزدیکی تونل اتال در روتنگ گیر افتاده بودند نجات داد. یک کارمند روز یکشنبه این اطلاعات را داد.

رئیس پلیس Kulu Gaurau Singh گفت برخی از گردشگران صبح روز شنبه از تونل عبور کردند اما عصر به دلیل بارش برف جایی برای اقامت در Lahaul پیدا نکردند و پس از بازگشت به Manali در جاده باقی ماندند.

گوراو سینگ گفت که پلیس لاهول-اسپیتی ، با هماهنگی پلیس كولو ، شب ها برای تخلیه گردشگران ، وسایل نقلیه را از تونل به بیرون منتقل می كند ، اما به دلیل برف و لغزندگی جاده ها ، این وسایل نقلیه در جاده باقی مانده اند.

حدود 70 وسیله نقلیه برای تخلیه گردشگران اعم از اتوبوس 48 نفره ، اتوبوس 24 نفره پلیس و تیم واکنش سریع پلیس مستقر شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید