پیش بینی آب و هوا مونسان ممکن است در اواخر دهلی وارد شود

[ad_1]

بادهای غربی موجب تسکین آرامش مردم که منتظر موسم در دهلی-NCR هستند شده است. این دلیل آن است که برای رسیدن به دهلی ، موسمی که همراه با وزش باد از شرق آهسته است کاهش می یابد. طبق گفته کارشناسان هواشناسی ، انتظار نمی رود در سه تا چهار روز آینده به مونسون برسد. دهلی فقط پس از توقف وزش بادهای غربی می تواند آغاز موسم را ببیند.

طبق گفته Kuldiip Srivastava ، رئیس اداره هواشناسی ، وزش باد از غرب در حال حاضر از راجستان به دهلی در حال حرکت است. از طرف دیگر ، بادهایی که از شرق می آیند نیز در حال وزیدن هستند. وزش باد از هر دو جهت به قسمت فوقانی شمال هند برخورد می کند. بنابراین ، باد شرقی قبل از باد غربی ضعیف می شود. به همین دلیل ساکنان دهلی-NCR منتظر موسم هستند.

طبق گفته Srivastava ، موسمی از طریق مادیا پرادش به غرب اوتار پرادش حرکت می کند. با شروع مونسون ، در حال حاضر بیشتر مناطق غربی اوتار پرادش را تحت پوشش خود قرار داده است. با این حال ، به دلیل پیشرفت موسمی که آرام آرام پیشرفت می کند ، دیگر ناامیدی وجود نخواهد داشت.

به گفته ماهش پالاوات ، معاون رئیس جمهور و هواشناس ، Skymet Weather ، تصور می شود که بادهای شرقی عامل ورود موسمی به دهلی هستند. بادها موسم را حمل می کنند ، اما این بار به دلیل شرایط آب و هوایی وزش بادهای غربی ادامه دارد. پالاوات گفت که موسمی تا روز شنبه به میروت در اوتار پرادش رسیده بود. در چنین شرایطی انتظار می رود Delhi-NCR نیز طی سه روز آینده از مونسون ها کمک بگیرد.

طبق اعلام اداره هواشناسی منطقه ای ، دمای روز دهلی در روز شنبه چهار درجه پایین تر از 35.1 درجه سانتیگراد و حداقل دما سه درجه پایین نرمال 25.3 درجه سانتیگراد بود. در 24 ساعت گذشته ، حداکثر سطح رطوبت 81 درصد و کمترین سطح 54 درصد است. صحبت از مناطق مختلف دهلی است ، حداکثر دما در Palam 35.2 ، Lodi Road 34.9 ، Gurugram 35.7 ، Noida 35 و Pitampura 35.3 درجه سانتیگراد ثبت شده است.

طبق اعلام اداره هواشناسی ، در 24 ساعت آینده حداکثر دما در دهلی احتمالاً در 37 و حداقل دما 26 درجه سانتیگراد باقی خواهد ماند. طبق پیش بینی اداره هواشناسی ، تاکنون ساکنان Delhi-NCR حتی از قبل از مونسون احساس ناامیدی می کنند. این بخش هر روز در مورد احتمال باران صحبت می کند ، اما در مقابل ، فقط یک بازی پنهان کاری بین خورشید و ابرها در طول روز وجود دارد.

هوای دهلی-NCR در رده خالص باقی مانده است
هوای Delhi-NCR نیز در روز شنبه رده پاک را حفظ کرد. در سه روز آینده بعید است کیفیت هوا تغییر کند. اگر باران ببارد ، می تواند هوا را تمیزتر کند.

بر اساس شورای کنترل آلودگی مرکزی (CPCB) ، میانگین شاخص کیفیت هوا در دهلی روز شنبه 70 درجه گزارش شده است. جدا از آن ، AQI در فریدآباد 83 ، قاضی آباد 85 ، گوروگرام 66 ، بزرگ نویدا 58 و نویدا 55 ثبت شد. سطح PM 10 در هوا 66 و PM 2.5 در 29 میکروگرم بر متر مکعب در 24 ساعت گذشته گزارش شده است .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید