پس از پرونده Alapan Bandyopadhyay ، دولت مرکزی بر روی طرحی از قوانین جدید کار می کند ، می تواند سبک کار کارمندان IAS را تغییر دهد

[ad_1]

به طور انتزاعی

پس از مطرح شدن پرونده Alapan Bandiopaday ، دولت مرکزی در مورد نقش دیوان سالاران ارشد بسیار فکر می کند. منابع فاش می کنند که در این رابطه ، پرونده ها به دفتر نخست وزیر و DoPT ارسال می شود. طرح قوانین و تغییرات جدید ممکن است به زودی آشکار شود …

Alapan Banerjee این اتهام را به دبیرکل جدید HK Dwivedi تحویل داد.
– عکس: ANI (پرونده)

به اخبار گوش کن

جو بین دولت مرکزی و بوروکرات های ارشد تا حدودی متشنج می شود. بوروکرات ها هرچه بگویند ، این منجر به وضعیت فعلی “ترس” می شود. دولت مرکزی نمی تواند اختلافات میان دبیرکل بنگال غربی ، Alapan Bandopadhai و PMO را فراموش کند. بنابراین مرکز به همه کارمندان خدمات هند یادآوری کرد که اظهارات سردار پاتل را به خاطر بسپارند. چهار ماه قبل از استقلال ، یعنی. در 21 آوریل 1947 ، پاتل افسران IAS را “قاب فولادی هند” در خانه متکالف در دهلی خواند. وی نه تنها از این عبارت برای الهام بخشیدن به افسران جوان استفاده می کند ، بلکه بسیاری از معانی دیگر نیز در پس آن نهفته است.

هند یک کشور چند فرهنگی است که حاکمان این کشورها منافع و منافع شخصی خود را خواهند داشت. از طرف دیگر ، این مرکز به افسران بازنشسته هشدار داده است که اگر چیزی شبیه این بنویسند ، بازنشستگی به حالت تعلیق در خواهد آمد. اطلاعیه ای به Alapan Bandopadhyay ارسال شد و وزارت کشور اتحادیه نیز از دبیرکل دهلی ناراحت شد. دبیر کل سابق دهلی PK PK Tripati می گوید IAS به تنهایی انجام می شود. وی همچنین از این پروتکل پیروی می کند ، اما افسران نباید در بحث با رهبران هدایت شوند.

این مرکز پیامی به دیوان سالار ارسال کرده است …

با مطرح شدن پرونده Alapan Bandiopadaya ، دولت مرکزی به سختی در مورد نقش بوروکرات های ارشد فکر می کند. منابع فاش می کنند که در این رابطه ، پرونده ها به دفتر نخست وزیر (PMO) و DoPT ارسال می شود. طرح قوانین و تغییرات جدید ممکن است به زودی آشکار شود. بدیهی است که چیزی مانند “نیش” از مقامات ارشد IAS وجود خواهد داشت. این بار مرکز در عقب نشینی نیست. روز چهارشنبه ، این مرکز از طریق “منابع دولتی” خود چندین پیام به دیوان سالار ارسال کرد.

اولین مورد این بود که پس از بازنشستگی ، یک افسر باید متفکرانه بنویسد. به ویژه ، این افسر مجبور شد از هر م intelligenceسسه اطلاعاتی یا امنیتی بازنشسته شود. دولت مرکزی قوانینی را برای آنها وضع کرده است. کارمندان بازنشسته دولت نمی توانند به دلخواه خود مقاله یا کتاب منتشر کنند. برای انتشار آن ، آنها باید تأیید قبلی را از موسسه خود دریافت کنند که پس از کار از آنجا بازنشسته شدند. این اعلان توسط اداره پرسنل و آموزش وزارت شکایات عمومی و بازنشستگی صادر شده است. اگر پس از بازنشستگی ، شرایط تعهد را نقض کند ، ممکن است حقوق بازنشستگی وی به حالت تعلیق درآید.

درد در مرکز بر این تأثیر گذاشت

این مرکز با استناد به سردار پاتل خیلی چیزهای دیگر را گفت همانطور که پاتل گفت ، به منظور محافظت در برابر چنین آسیب پذیری هایی ، کارمندان IAS در ساختار فدرال هند استخدام خواهند شد. این مرکز همچنین نهاد کنترل پرسنل آنها خواهد بود ، در حالی که خدمات آنها به ایالات ارائه خواهد شد. این کارمندان همچنین باید در ارتباط با مسائل حاکمیتی و هماهنگی به پلی بین مرکز و ایالت ها تبدیل شوند. سرویس دهی به گونه ای تنظیم شده است که از این افسران انتظار می رود که منطقی تر و منطقی تر نسبت به موضوعی به نفع دولت و ملت باشند. این نشان دهنده دردی است که مرکز باید در مورد Alapan Bandiopaday متحمل شود. عدم حضور دبیرکل Alapan Bandopadhai در جلسه دعوت شده توسط نخست وزیر مرکز را بسیار ناراحت می کند. نخست وزیر باید منتظر رسیدن یک مقام رسمی باشد. کارمند جلسه را بدون ارائه سخنرانی ترک می کند. بگذارید به شما بگویم که نخست وزیر به آنجا آمد تا خسارات جانی و مالی ناشی از طوفان را شناسایی کند.

اشتباه یا درست بودن CM بحث جداگانه ای است.

در بیانیه دولت مرکزی به بوروکرات ها آمده است که اختلاف بین مرکز و دولت در پرونده Alapan Bandopadhai موضوع دیگری است. اشتباه یا درست بودن CM بحث جداگانه ای است. دبیرکل مجبور شد سخنرانی خود را به نخست وزیر ارائه دهد. انتظار می رود Alapan Bandiopadyay با موقعیت او برابر رفتار کند. هیچ کس تصوری ندارد که باندوپادیای برای ترک جلسه چه افسران دیگری را به یادگیری ترغیب می کند.

یک دیوان سالار در کشور بسیاری از عقاید را زیر نظر رئیس ارشد خود کنار گذاشته است. او همچنین روز بعد جایزه خود را دریافت کرد. وی پس از بازنشستگی به دیوان سالاری منصوب شد. این مرکز گفت که دبیر ارشد نمی تواند به عنوان کارکنان شخصی رئیس وزیر کار کند. وی دبیرکل دولت است. هر نامه نگاری که از رشتراپاتی بهان ، دولت مرکزی ، دربار یا فرماندار انجام شود ، فقط برای دبیرکل ارسال می شود.

اگر مقامات دهلی به جلسه دبیرکل نروند …

دولت مرکزی می گوید Alapan Bandiopadayay باید گزارش دولت را به نخست وزیر ارائه می داد. تعجب بزرگتر از اینکه نخست وزیر در این جلسه شرکت کرده است اما دبیرکل شرکت نکرد. دبیرکل می آید و دو دقیقه دیگر برمی گردد. در این اختلافات ، مامتا بانرجی به نخست وزیر مودی گفت که او افسر خود را مورد آزار و اذیت قرار می دهد. آنها او را در دهلی صدا می کنند. بنابراین ، بسیاری از افسران بنگال غربی به دهلی اعزام شدند. اگر من هم شروع به تماس گرفتن با آنها کنم چه؟ اکنون این مرکز نیز با همان لحن به مامتا بانرجی پاسخ داده است.

اگر مقامات دولت مرکزی ، PSU یا NDMA در جلسه دبیرکل شرکت نکنند ، وضعیت چگونه خواهد بود؟ این موارد ساختار فدرالیسم تعاونی را از بین می برد. این هند است ، دارای یک ساختار سه لایه است. مرکز ، ایالت و پنچایاتی راج. و در آنجا ، اگر کسی از هماهنگی با DM ، رئیس Zilla Parishad یا دبیرکل پنچایات امتناع ورزد ، چه اتفاقی خواهد افتاد. رفتار ناشایست Alapan Bandyopadhyay مانند لکه ای روی IAS است. این همان خدمتی است که سردار پاتل برای آن از کلماتی مانند “قاب فولادی هند” استفاده می کند.

با جزئیات

جو بین دولت مرکزی و بوروکرات های ارشد تا حدودی متشنج می شود. بوروکرات ها هرچه بگویند ، این منجر به وضعیت فعلی “ترس” می شود. دولت مرکزی نمی تواند اختلافات میان دبیرکل بنگال غربی ، Alapan Bandopadhai و PMO را فراموش کند. بنابراین مرکز به همه کارمندان خدمات هند یادآوری کرد که اظهارات سردار پاتل را به خاطر بسپارند. چهار ماه قبل از استقلال ، یعنی. در 21 آوریل 1947 ، پاتل افسران IAS “قاب فولادی هند” را در خانه متکالف در دهلی فراخواند. وی نه تنها از این عبارت برای الهام بخشیدن به افسران جوان استفاده می کند ، بلکه بسیاری از معانی دیگر نیز در پس آن نهفته است.

هند یک کشور چند فرهنگی است که حاکمان این کشورها منافع و منافع شخصی خود را خواهند داشت. از طرف دیگر ، این مرکز به افسران بازنشسته هشدار داده است که اگر چیزی شبیه این بنویسند ، بازنشستگی به حالت تعلیق در خواهد آمد. اطلاعیه ای به Alapan Bandopadhyay ارسال شد و وزارت کشور اتحادیه نیز از دبیرکل دهلی ناراحت شد. دبیرکل اسبق دهلی PK PK Tripati می گوید IAS به تنهایی انجام می شود. وی همچنین از این پروتکل پیروی می کند ، اما افسران نباید در بحث با رهبران راهنمایی شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید