واکسیناسیون تاج می تواند از Makar Sankranti شروع شود – خبر خوب: واکسیناسیون تاج از Makar Sankranti شروع می شود

[ad_1]

بزرگترین کمپین واکسیناسیون هند در هند ، که با اپیدمی ویروس کرونا مبارزه می کند ، می تواند با ماکار سانکرانتی آغاز شود. وزارت بهداشت اتحادیه روز سه شنبه گفت که اولین برنامه واکسیناسیون بزرگسالان می تواند همزمان در سراسر کشور از 14 ژانویه آغاز شود. وزارتخانه بر اساس داده های دریافت شده از تمرین آماده است. با این حال ، دولت باید تصمیم نهایی در مورد واکسیناسیون را اتخاذ کند.

راجش بوشن ، وزیر بهداشت اتحادیه در کنفرانس مطبوعاتی وزارت گفت: “استفاده اضطراری از واکسن های کوویشیلد و کواکسین در کشور در تاریخ 3 ژانویه مجاز است.” واکسیناسیون می تواند 10 روز از تاریخ مجوز شروع شود. مقدمات وزارت قبلاً به پایان رسیده است. وی گفت که واکسیناسیون در دو مرحله مختلف در کشور تکرار شده است. در مرحله اول ، تمرین در هفت منطقه چهار کشور برگزار شد.

همزمان ، در مرحله دوم ، تمرین در 286 مرکز در 125 منطقه برگزار شد. بوشن گفت که در طول تمرین هیچ نقص عمده ای وجود ندارد. بر اساس این پاسخ ها می توان گفت که وزارت بهداشت اکنون آمادگی کامل برای واکسیناسیون را دارد. تیم واکسیناسیون از پنج عضو تشکیل خواهد شد. در 3 ژانویه ، مدیر کل دارویی در هند استفاده از Kovishield را توسط موسسه سرم هند و واکسن های Kovaxin شرکت بهوت بیوتک در هند بر اساس توصیه های هیئت تصویب کرد.

ذخیره سازی واکسن: چهار فروشگاه اصلی در کشور ، 37 مرکز در سطح دولت
وزارت بهداشت چهار فروشگاه واکسن اصلی در کشور ایجاد کرده است. آنها در کارنال ، بمبئی ، چنای و کلکته هستند ، جایی که واکسن برای اولین بار در آنجا وارد می شود. 37 مرکز ذخیره سازی دولتی در سراسر کشور وجود دارد. هر ایالت وظیفه حمل واکسن به سطح بلوک و منطقه را از طریق جاده از مراکز ذخیره سازی مربوطه بر عهده خواهد داشت.

ثبت نام برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ، پلیس ، ارتش ، کارکنان شرکت لازم نیست
دبیر بهداشت گفت به محض شروع واکسیناسیون ، نیازی به ثبت نام یک کارگر بهداشت و پیشبرد قبلی با مراجعه به وب سایت کوین نیست. پلیس ، کارکنان ارتش ، کارمندان شرکت های شهرداری از دولت آگاه هستند. آنها به ثبت نام جداگانه نیاز ندارند.

افراد واکسن را پس از رسیدن به هدف 30 کروری دریافت می کنند: NITI Aayog
دکتر VK Paul عضو NITI Aayog می گوید کشور اکنون برای واکسیناسیون تاج آماده است. 300 میلیون نفر اول واکسن دریافت می کنند. این شامل کارکنان بهداشتی تا کارمندان امنیتی ، افراد 50 سال به بالا و کسانی که از قبل بیمار هستند می باشد. تهیه واکسن برای این گروه ممکن است حدود ژوئن تا ژوئیه طول بکشد. تنها پس از دستیابی به این هدف می توان واکسن را در دسترس عموم مردم در بازار قرار داد. انتظار می رود تا آن زمان واکسن های بیشتری در بازار ظاهر شود. بر این اساس ، افراد می توانند واکسن کرونر را با قیمت بسیار پایین دریافت کنند.

این واکسن ممکن است به زودی برای کودکان ارائه شود
مدیر کل شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) ، دکتر بالارام بهارگاوا ، گفت که وی هنوز روی واکسن کودکان کار نکرده است. بهارات بیوتک گفت که شرکت کنندگان در مرحله دوم آزمایش بین 12 تا 65 سال داشتند. با این حال انتظار می رود این واکسن به زودی به کودکان داده شود.

پرستار دو روز پس از واکسیناسیون در پرتغال درگذشت
یک پرستار 41 ساله دو روز پس از واکسیناسیون توسط Pfizer در پرتغال درگذشت. دولت دستور تحقیق در این مورد را صادر کرده است. هنگام واکسیناسیون واکسن ، پرستار سونیا اجاوادو کاملاً سالم بود و هیچ عارضه ای نداشت. وی در تاریخ 31 دسامبر با خانواده اش شام خورد و صبح روز بعد مرده پیدا شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید