میلیاردر چینی جک ما مظنون به گم شدن علی بابا برای بیش از دو ماه است – انتقاد شدید از رئیس جمهور چین به جک ما ، مالک علی بابا برای دو ماه مفقود

[ad_1]

دفتر جهانی ، عمار اوجالا ، پکن
به روز شده در دوشنبه ، 04 ژانویه 2021 09:32 IST

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

جک ما ، میلیاردر چینی و صاحب شرکت تجارت الکترونیک علی بابا و مورچه گروه ، طی دو ماه گذشته مفقود شده است. از زمان حمله شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین ، وی در هیچ رویداد عمومی ظاهر نشده است. تا زمانی که شرکت وی به فعالیت خود ادامه دهد. به این ترتیب ، بسیاری از تردیدها پس از ناپدید شدن جک ما ابراز می شود.
جک ما غالباً در مراسم عمومی چین شرکت می کند و به دلیل سخنرانی های انگیزشی مورد علاقه جوانان است. او در اکتبر گذشته در یک رویداد در شانگهای به شدت از تنظیم کنندگان نرخ بهره چین و بانک های دولتی انتقاد کرد. جک ما از دولت خواسته بود این سیستم را تغییر دهد تا تلاش برای معرفی چیزهای جدید در تجارت خفه نشود. وی قوانین بانکی جهانی را “کلوپ سالمندان” خواند.
… و سپس روزهای بد جک ما آغاز شد

حزب کمونیست حاکم چین پس از سخنرانی فوران کرد. انتقادات جک ما به عنوان حمله به حزب کمونیست تلقی می شد. سپس روزهای بد جک ما آغاز شد. تحقیقات مختلفی در مورد تجارت وی آغاز شده است. به دستور رئیس جمهور شی جین پینگ ، مقامات چینی در ماه نوامبر گذشته با توقف پیشنهاد عمومی 37 میلیارد دلاری مورچه ، جک ما را شوکه کردند.

یک گزارش رسانه ای تأیید کرد که دستور لغو IPO گروه مورچه های گروه Jack مستقیماً از شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین صادر شده است. در شب کریسمس ، به جک ما دستور داده شد تا زمانی که تحقیقات در حال انجام علیه گروه Alibaba وی به پایان نرسد ، از چین کوچ نکند.

طبق گزارش دیلی میل ، جک ما در دو ماه گذشته مجبور به شرکت در چندین رویداد بود اما در آخرین لحظه نام وی از لیست مهمانان یا سخنرانان حذف شد. نام وی همچنین در ماه نوامبر به طرز مرموزی از اپیزود نمایش معروف “قهرمانان تجارت آفریقا” حذف شد. عکس او نیز از پوستر نمایش حذف شد. بگذارید به شما بگویم که شرکت تولید کننده این نمایش متعلق به جک ما است و او مجبور شد نمایش خود را کنار بگذارد.

جک ما همچنین در توییتر گم شده است
سخنگوی گروه علی بابا گفت که جک ما به دلیل جنجال دیگر در هیئت داوران نبود. چند هفته قبل از پایان نمایش ، جک ما در توئیتی نوشت که مشتاقانه منتظر دیدار با همه شرکت کنندگان است. از آن زمان تاکنون هیچ پستی در سه حساب کاربری وی در توییتر ارسال نشده است. او همیشه توییت می کرد. وی همچنین به عنوان مدرس بسیاری از دانشگاه ها و جاهای دیگر اعلام شد اما در آخرین لحظه نام وی برداشته شد.

اقداماتی که حتی قبل از جک ما علیه بسیاری از افراد انجام شده است
جک ما اولین کسی نیست که برای سرکوب صدا در چین اقدام می کند. چین تعداد زیادی از افرادی را که از سیاست های حزب کمونیست یا دولت شی جین پینگ انتقاد می کنند ، در حصر خانگی قرار داده است. پیش از این ، رن ژیقیانگ ، تاجر املاک و مستغلات ، که از شی جین پینگ انتقاد کرده بود ، ناپدید شد. او به شی جین پینگ گفت که برای برخورد صحیح با ولیعهد شوخی کند. وی بعداً 18 سال در زندان بود. میلیاردر چینی دیگر به نام شیان جیان هوا از سال 2017 در حصر خانگی به سر می برد.

جک ما ، میلیاردر چینی و صاحب شرکت تجارت الکترونیک علی بابا و مورچه گروه ، طی دو ماه گذشته مفقود شده است. وی از زمان حمله شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین ، در هیچ رویداد عمومی حاضر نشده است. تا زمانی که شرکت وی به فعالیت خود ادامه دهد. به این ترتیب ، بسیاری از تردیدها پس از ناپدید شدن جک ما ابراز می شود.

جک ما غالباً در مراسم عمومی چین شرکت می کند و به دلیل سخنرانی های انگیزشی مورد علاقه جوانان است. او در اکتبر گذشته در یک رویداد در شانگهای به شدت از تنظیم کنندگان نرخ بهره چین و بانک های دولتی انتقاد کرد. جک ما از دولت خواسته بود سیستم را تغییر دهد تا تلاش برای ورود چیزهای جدید در تجارت خفه نشود. وی قوانین بانکی جهانی را “کلوپ سالمندان” خواند.

… و آن وقت بود که روزهای بد جک ما آغاز شد

حزب کمونیست حاکم چین پس از سخنرانی فوران کرد. انتقادات جک ما به عنوان حمله به حزب کمونیست تلقی می شد. سپس روزهای بد جک ما آغاز شد. تحقیقات مختلفی در مورد تجارت وی آغاز شده است. به دستور رئیس جمهور شی جین پینگ ، مقامات چینی در ماه نوامبر سال گذشته با توقف پیشنهاد عمومی 37 میلیارد دلاری مورچه مورچه ، جک ما را شوکه کردند.

یک گزارش رسانه ای تأیید کرد که دستور لغو IPO گروه Jack IP’s Ant طور مستقیم از رئیس جمهور چین شی جین پینگ صادر شده است. در شب کریسمس ، به جک ما دستور داده شد تا زمانی که تحقیقات در حال انجام علیه گروه Alibaba وی به پایان نرسد ، از چین کوچ نکند.

ادامه مطلب

جک ما مجبور شد از برنامه تلویزیونی خودش خارج شود

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید