غلام نبی آزاد گفت در مقابل نخست وزیر مودی در راجیه سبها با مبارزه با کشاورزان هیچ چیز حاصل نمی شود

[ad_1]

نخست وزیر مودی غلام نبی آزاد
– عکس: PTI

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

گولام نبی آزاد ، رهبر مخالفان ، روز چهارشنبه در راجا صبا از کشاورزان به عنوان بزرگترین نیروی کشور خواست. نماینده ارشد کنگره گفت: کشاورزان از زمان انگلیس درگیر جنگ بودند و هر بار رژیم را مجبور به تعظیم می کردند. وی همچنین چند سطر از آهنگ معروف “Pagdi handle jatta turban handle” را در جریان جنبش های دهقانی پنجاب در 1900 نقل می کند و می گوید که دهقانان دولت انگلیس را مجبور به عقب نشینی از قوانین خود کردند. وقتی آزاد این را گفت ، نخست وزیر مودی در آن زمان در مجلس بود.

رهبر ارشد كنگره آزاد بحث در مورد خطاب رئیس جمهور به مجلس را آغاز كرد و گفت كه كشاورزان همیشه خوشحال بوده اند. در این توالی ، او همچنین به طور مفصل حرکات مختلف کشاورزان را توصیف کرد و از نخست وزیر نارندرا مودی خواست که قوانین جدید کشاورزی را لغو کند. آزاد گفت که قدرت کشاورزان بزرگترین نقطه قوت کشور است و ما نمی توانیم با مبارزه با آنها به نتیجه ای برسیم. وی گفت اگر چین مجبور به مبارزه شود ، پس با چین ، پاکستان و ویروس کرونا مبارزه خواهد کرد.

کشاورزان و سربازان برای کشور مورد نیاز هستند
آزاد که در این بحث شرکت می کرد ، به شعار “Jai Jawan، Jai Kisan” اشاره کرد مبنی بر اینکه سربازانی که در حفاظت از مرزهای کشور فعالیت می کنند ، در شرایط بسیار نامساعدی زندگی می کنند ، جایی که دما به منفی 50 درجه سانتیگراد می رسد. وی به 20 سرباز کشور که سال گذشته در دره گالوان جان باختند ادای احترام کرد. وی همچنین از دهقانانی که در دو ماه و نیم گذشته مبارزه علیه قوانین جدید کشاورزی جان خود را از دست داده اند ، تقدیر کرد.

رهبر ارشد کنگره خشونت در قلعه سرخ در دهلی را هنگام رژه کشاورزان در روز جمهوری در راجا صبا به شدت محکوم کرد. غلام نبی آزاد گفت که باید برای مقصرین اقدامات سختگیرانه انجام شود ، اما نباید کشاورزان بی گناه را هدف قرار داد. وی همچنین از دولت خواست که قوانین جدید کشاورزی را لغو کند. آزاد با اشاره به خشونت در 26 ژانویه گفت که اهانت به پرچم ملی به شدت قابل مذمت است و باید علیه افرادی که در این حادثه دست داشته اند اقدامات سختگیرانه ای انجام شود. اما کشاورزان بی گناه نباید به این ترتیب هدف قرار گیرند. وی همچنین خواستار جستجوی مفقودان در تاریخ 26 ژانویه شد.

از این سال که چگونه ششی تارور می تواند خیانتکار باشد؟
آزاد با استناد به دادخواست علیه ششی تارور ، قانونگذار مخالف و برخی روزنامه نگاران ، گفت كه مردی كه وزیر خارجه پیشین بود و كشور را در جهان هدایت می كرد ، توسط مردم در لوكا صبح انتخاب شد.

آزاد گفت: بن بست ایجاد شده توسط قوانین کشاورزی موضوع جدیدی نیست و صدها سال کشاورزان در تلاش بوده اند. وی گفت که کشاورزان اهداکننده کشور هستند و ما بدون آنها هیچ چیز نیستیم. آنچه دولت مجبور است با آنها بجنگد ، ما باید با چالش هایی مانند چین ، پاکستان مبارزه کنیم و در این جنگ حزب آنها با دولت است.

آزاد ضمن اشاره به تقسیم جامو و کشمیر به دو قلمرو اتحادیه و لغو اصل 370 قانون اساسی ، از دولت خواست که وضعیت ایالت جامو و کشمیر را لغو کند. وی گفت که تنها در کشور سابق می تواند توسعه و صلح برقرار باشد. وی گفت: بخشهای مختلف از جمله گردشگری ، آموزش و اشتغال به شدت در جامو و کشمیر تحت تأثیر قرار گرفته اند. با این حال ، وی از دولت برای برگزاری انتخابات محلی در جامو و کشمیر تمجید کرد.

تمرکز بر ارائه مزایا به کشاورزان: تومار
عضو BJP ویجایپال سینگ تومار ، با حمایت از تشکر ، گفت که دولت مرکزی گامهایی را برای اطمینان از رفاه کشاورزان برداشته است. وی گفت که قبلاً بر افزایش تولید تأکید شده بود ، اما اکنون تمرکز بر تأمین مزایای کشاورزان بود. وی گفت: مبلغ زیادی به دست واسطه ها می رسد زیرا از مزارع زراعی به مشتری می رسد. قوانین جدید این وضعیت را کاهش می دهد و کشاورزان قیمت بهتری برای محصولات خود دریافت می کنند.
وی گفت: برای سودآوری کشاورزی ، تنوع لازم است و این فقط با قوانین جدید امکان پذیر است. وی تردید داشت که گزارش کمیته سومینات فقط در سال 2006 ارائه شده است ، اما تا سال 2014 اجرا نشده است. وی گفت که تلاش می شود مردم را در مورد قوانین جدید گمراه کنند و افراد ناامید اسلحه ای بر دوش خود کشاورزان قرار می دهند.

به طور انتزاعی

  • کنگره خواستار لغو قوانین جدید کشاورزی شده است

با جزئیات

گولام نبی آزاد ، رهبر مخالفان ، روز چهارشنبه در راجا صبا از کشاورزان به عنوان بزرگترین نیروی کشور دعوت کرد. نماینده ارشد کنگره گفت که کشاورزان از زمان انگلیس درگیر جنگ بودند و هر بار رژیم را مجبور به تعظیم می کردند. وی همچنین چند سطر از آهنگ معروف “Pagdi handle jatta turban handle” را در جریان جنبش های دهقانی پنجاب در 1900 نقل می کند و می گوید که دهقانان دولت انگلیس را مجبور به عقب نشینی از قوانین خود کردند. وقتی آزاد این را گفت ، نخست وزیر مودی در آن زمان در مجلس بود.

رهبر ارشد كنگره آزاد بحث در مورد خطاب رئیس جمهور به مجلس را آغاز كرد و گفت كه كشاورزان همیشه خوشحال بوده اند. در این توالی ، او حرکات مختلف کشاورزی را نیز شرح داد و از نخست وزیر نارندرا مودی خواست که قوانین جدید کشاورزی را لغو کند. آزاد گفت که قدرت کشاورزان بزرگترین نقطه قوت کشور است و ما نمی توانیم با مبارزه با آنها به نتیجه ای برسیم. وی گفت اگر چین مجبور به مبارزه شود ، پس با چین ، پاکستان و ویروس کرونا مبارزه خواهد کرد.

کشاورزان و سربازان برای کشور مورد نیاز هستند

شرکت کننده در این بحث ، آزاد به شعار “Jai Jawan، Jai Kisan” اشاره کرد مبنی بر اینکه سربازانی که در حفاظت از مرزهای کشور فعالیت می کنند ، در شرایط بسیار نامساعدی زندگی می کنند ، جایی که دما به منفی 50 درجه سانتیگراد می رسد. وی به 20 سرباز کشور که سال گذشته در دره گالوان جان باختند ادای احترام کرد. وی همچنین از دهقانانی که در دو ماه و نیم گذشته مبارزه علیه قوانین جدید کشاورزی جان خود را از دست داده اند ، تقدیر کرد.

ادامه مطلب

دهلی خشونت را محکوم کرد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید