شورای امنیت سازمان ملل: هند برای اولین بار ریاست می کند ، رهبران جهان با ولادیمیر پوتین امروز به شنیدن صدای مود مودی می پردازند

[ad_1]

نخست وزیر نارندرا مودی
– عکس: ANI

به اخبار گوش کن

نخست وزیر نارندرا مودی امروز در شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNCCD) ریاست یک بحث آزاد درباره امنیت دریایی را بر عهده خواهد داشت. وزارت خارجه در بیانیه ای اعلام کرد که این نشست که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شود ، ساعت 17:30 به وقت هند آغاز می شود.

در این بیانیه آمده است که نخست وزیر مودی اولین نخست وزیر هند خواهد بود که ریاست یک بحث علنی درباره شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد. هدف آن تقویت موقعیت خود در مسیرهای مهم استراتژیک دریایی است.

PMO گفت نارندرا مودی اولین نخست وزیر هند خواهد بود که در شورای امنیت سازمان ملل متحد یک بحث علنی را رهبری خواهد کرد. در قلب این بحث باز جنایات دریایی و افزایش همکاری در این زمینه خواهد بود. در گذشته ، شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنین جنبه های مختلف امنیت دریایی و جرایم دریایی را مورد بحث قرار داده و چندین قطعنامه را تصویب کرده است. با این حال ، این اولین بار است که یک بحث عمیق و باز در مورد این موضوع انجام می شود.

PMO گفت هیچ کشوری نمی تواند نگران جنبه های مختلف امنیت دریایی باشد. بنابراین مهم است که به عنوان یک موضوع کلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد دیده شود. امنیت دریایی باید از رویکردی جامع برای حفاظت از فعالیتهای دریایی مشروع برخوردار باشد و در عین حال تهدیدهای سنتی و غیر سنتی منطقه دریایی را برطرف کند.

انتظار می رود که شرکت کند
رئیس جمهور نیجر ، رئیس جمهور کنیا ، نخست وزیر ویتنام ، آنتوان بلوکنن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، رئیس جمهور کنگو نیز می توانند در این بحث شرکت کنند. ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه نیز بخشی از این گفتگو خواهد بود.

به شما اطلاع دهیم که هند در ماه اوت امسال ریاست شورای امنیت سازمان ملل متحد را بر عهده دارد. هند نیز از اول اوت این مسئولیت را بر عهده گرفته است. ایالات متحده ، چین ، انگلیس ، روسیه و فرانسه تنها پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند. هند در حال حاضر به مدت دو سال عضو غیر دائم شورای امنیت است.

سفیر هند در سازمان ملل متحد می گوید که ظرف یک هفته پس از تصدی ریاست شورای امنیت سازمان ملل متحد ، کشورش جلسه مهمی از نهاد قدرتمند جهانی را در مورد افغانستان برگزار کرد و از کشورهای عضو خواست برای پایان دادن به خشونت و خصومت متحد شوند. کمک کرد وضعیت وحشتناک کشور جنگ زده را به جهان نشان دهد.

هند در اول ماه اوت ریاست شورای امنیت را در این ماه به عهده گرفت. اجلاس افغانستان در این ماه در دستور کار شورا نبود. محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان با سرگئی جایشانکار وزیر امور خارجه در مورد “نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد” در مورد افغانستان گفتگو کرد.

تی اس تیرومورتی نماینده دائمی هند در سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت در ماه اوت در یک کنفرانس خبری در مورد افغانستان اظهار امیدواری کرد که شورای امنیت در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کند.

تیرومورتی در پایان اولین هفته ریاست شورای امنیت گفت: “من فکر می کنم جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای افغانستان مهم بود. او شورا و اعضای آن را گرد هم آورد تا خواستار پایان خشونت و خصومت ها شوند و به جهان خارج نشان دهند که وضعیت وخیم افغانستان و مردم آن ، به ویژه زنان ، کودکان و اقلیت ها ، چگونه است.

وی گفت: “ما خوشحالیم که می توانیم این جلسه را در اولویت قرار داده و در هفته اول ریاست جمهوری به پایان برسانیم.” در این نشست ، اعضای شورا تشدید خشونت در افغانستان را به شدت محکوم کردند. ایالات متحده گفت: “طالبان باید از جامعه بین المللی بشنوند که ما اشغال نظامی افغانستان یا بازگشت طالبان به حکومت اسلامی را نمی پذیریم.”

این نشست پس از مذاکرات متوقف شده دولت افغانستان و طالبان در دوحه و هنگامی که چند روز بعد در قطر نشست “تروئیکای گسترده” در قطر برگزار می شود ، برگزار می شود.

در جریان جلسه شورا ، غلام ایساکزی ، نماینده افغانستان در سازمان ملل متحد ، گفت که طالبان در این کشور پناه گرفته شده اند و پاکستان تجهیزات لازم را برای جنگ فراهم می کند. وی گفت: “گزارش ها و فیلم هایی از تجمع جنگجویان طالبان در نزدیک خط دیورند برای ورود به افغانستان ، جمع آوری کمک های مالی ، انتقال اجساد برای مراسم تشییع دسته جمعی و معالجه جنگجویان طالبان زخمی در بیمارستان های پاکستان وجود دارد.” “

وی گفت: “این نه تنها نقض فاحش تحریم های شورای امنیت سازمان ملل است ، بلکه نشان دهنده عدم اعتماد و همکاری با پاکستان برای پایان جنگ در افغانستان است.”

تیرومورتی در مورد پاکستان گفت که پناهگاه های تروریست ها در منطقه باید فوراً از بین برود و زنجیره تامین تروریست ها باید شکسته شود. وی گفت کسانی که از تروریست ها حمایت مالی و لجستیکی می کنند باید پاسخگو باشند.

بگذارید به شما بگویم که قبل از جلسه خبر بدی مبنی بر حمله رالف گونچالوز ، نخست وزیر سنت وینسنت و گرانادین به گوش می رسید ، بنابراین او نمی توانست در آن جلسه شرکت کند. در همان زمان ، نخست وزیر مودی این حمله را به شدت محکوم کرد. او توییت کرد و نوشت که من حمله وحشتناک به سنت وینسنت و رالف گونچالوز ، نخست وزیر گرنادین ها را محکوم می کنم. نخست وزیر مودی گفت برای شما آرزوی بهبودی سریع و سلامتی دارم. ما امروز حضور شما را در بحث علنی شورای امنیت دریانوردی سازمان ملل از دست خواهیم داد.

بسط

نخست وزیر نارندرا مودی امروز در شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNCCD) ریاست یک بحث آزاد درباره امنیت دریایی را بر عهده خواهد داشت. وزارت خارجه در بیانیه ای اعلام کرد که این نشست که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شود ، ساعت 5:30 بعد از ظهر به وقت هند آغاز می شود.

در این بیانیه آمده است که نخست وزیر مودی اولین نخست وزیر هند خواهد بود که ریاست یک بحث علنی درباره شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد. هدف آن تقویت موقعیت خود در مسیرهای مهم استراتژیک دریایی است.

PMO گفت نارندرا مودی اولین نخست وزیر هند خواهد بود که در شورای امنیت سازمان ملل بحث علنی را رهبری می کند. در قلب این بحث باز جنایات دریایی و افزایش همکاری در این زمینه خواهد بود. در گذشته ، شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنین جنبه های مختلف امنیت دریایی و جرایم دریایی را مورد بحث قرار داده و چندین قطعنامه را تصویب کرده است. با این حال ، این اولین بار است که یک بحث عمیق و باز در مورد این موضوع انجام می شود.

PMO گفت هیچ کشوری نمی تواند نگران جنبه های مختلف امنیت دریایی باشد. بنابراین مهم است که به عنوان یک موضوع کلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد مورد بررسی قرار گیرد. امنیت دریایی باید از رویکردی جامع برای حفاظت از فعالیت های دریایی مشروع برخوردار باشد و در عین حال تهدیدهای سنتی و غیر سنتی منطقه دریایی را برطرف کند.

انتظار می رود که شرکت کند

رئیس جمهور نیجر ، رئیس جمهور کنیا ، نخست وزیر ویتنام ، آنتوان بلوکنن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، رئیس جمهور کنگو نیز می توانند در این بحث شرکت کنند. ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه نیز بخشی از این گفتگو خواهد بود.

به شما اطلاع دهیم که هند در آگوست امسال ریاست شورای امنیت سازمان ملل متحد را بر عهده دارد. هند نیز از اول اوت این مسئولیت را بر عهده گرفته است. ایالات متحده ، چین ، انگلیس ، روسیه و فرانسه تنها پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند. هند در حال حاضر به مدت دو سال عضو غیر دائم شورای امنیت است.

ادامه مطلب را بخوانید

در نشست شورای امنیت از کشورها می خواهد که برای پایان دادن به خشونت در افغانستان متحد شوند

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید