سیگنال هند پس از تغییرات سیاسی در سطح نظامی چین شی جین پینگ ژنرال ژانگ سودونگ را به عنوان رئیس فرماندهی غرب منصوب می کند – هند توجه خود را به تغییرات سیاسی در سطح نظامی چین نشان می دهد ، اقدام جین پینگ باعث ایجاد نگرانی می شود

[ad_1]

هیمانشو میشرا ، دهلی نو
به روز شده در جمعه ، ژانویه 08 ، 2021 ، 5:47 AM IST

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

هند بسیار محتاط و نگران چندین تغییر مهم سیاست نظامی در چین است. پیش بینی می شود هند تنش ها را بر کنترل عملی (LAC) افزایش دهد ، خصوصاً پس از آن که ژنگ جونگونگ به جای رئیس ژائو جونگ فوی به عنوان رئیس غرب فرماندهی ارتش آزادیبخش خلق (PLA) جایگزین شد. شی جین پینگ رئیس جمهور چین نقش کابینه را در امور سیاسی مربوط به ارتش لغو کرده است.

پس از دو تغییر مهم در بخش نظامی ، هند بسیار هوشیار است. اعتقاد بر این است که جین پینگ از طریق این دو تصمیم مهم پیامی را برای ادامه قدم در مسیر سیاست انبساطی چین در آینده داده است. در چنین شرایطی ، تنش مداوم بین دو طرف در مورد LAC نه تنها طولانی می شود ، بلکه ممکن است مرزهای جدیدی برای LAC نیز باز کند.

اهمیت تغییر در فرمان غربی
در حقیقت ، ژنرال جونگ فوی مدت ها رئیس فرماندهی غرب بود. در طی اقامت وی ​​، اختلافات دوکلام با درگیری خونین بین ارتش هند و چین در دره گالوان اخیر به دنبال داشت. هند معتقد است که جین پینگ از نقش PLA در هر دو جبهه ناراضی است. در حالی که چین مجبور به عقب نشینی در اختلاف دوکلام بود ، پس از اختلاف دره گالوان ، هند دچار محاصره شدید بین المللی چین شد.

آماده شدن برای مواجهه با یک چالش جدید
هند نگران است که چین در آینده به چالش LAC ادامه دهد. در چنین شرایطی ممکن است تنش در مناطقی غیر از لاداخ شرقی افزایش یابد. با توجه به این ، او همچنین مقدمات شدیدی را ارائه داد. ارتش هند در مناطق دیگر ، از جمله LAC ، مجاور شرق لاداخ هوشیاری بیشتری دارد.

نگاهی به تغییرات دیگر بیندازید
جین پینگ حق دخالت کابینه در مسائل سیاسی مربوط به ارتش را لغو کرد. در این صورت ، فقط او در مورد مسئله ارتش تصمیم خواهد گرفت. هند نیز در حال مطالعه این تغییر سیاست است. قبل از این تغییر بزرگ ، جین پینگ چندین بار می خواست ارتشش برای جنگ آماده باشد.

هند بسیار محتاط و نگران چندین تغییر مهم سیاست نظامی در چین است. پیش بینی می شود هند تنش ها بر سر کنترل واقعی (LAC) را افزایش دهد ، خصوصاً پس از اینکه ژنگ جونگونگ به عنوان رئیس فرماندهی غرب ارتش آزادیبخش خلق (PLA) با ژنرال ژائو جونگ فوی جایگزین شد. شی جین پینگ رئیس جمهور چین نقش کابینه را در امور سیاسی مربوط به ارتش لغو کرده است.

پس از دو تغییر مهم در بخش نظامی ، هند بسیار هوشیار است. به نظر می رسد که جین پینگ از طریق این دو تصمیم مهم پیامی را برای حرکت قاطعانه در مسیر سیاست انبساطی چین در آینده ارسال کرده است. در چنین شرایطی ، تنش مداوم بین دو طرف در مورد LAC نه تنها طولانی می شود ، بلکه ممکن است مرزهای جدیدی برای LAC باز شود.

اهمیت تغییر در فرمان غربی

در حقیقت ، ژنرال جونگ فوی مدت ها رئیس فرماندهی غرب بود. در طی اقامت وی ​​، اختلافات دوکلام با درگیری خونین بین ارتش هند و چین در دره گالوان اخیر به دنبال داشت. هند معتقد است که جین پینگ از نقش PLA در هر دو جبهه ناراضی است. در حالی که چین مجبور به عقب نشینی در اختلاف دوکلام بود ، پس از اختلاف دره گالوان ، هند دچار محاصره شدید بین المللی از چین شد.

آماده شدن برای مواجهه با یک چالش جدید

هند نگران است که چین در آینده به چالش LAC ادامه دهد. در چنین شرایطی ممکن است تنش در مناطقی غیر از لاداخ شرقی افزایش یابد. با توجه به این ، او همچنین مقدمات شدیدی را ارائه داد. ارتش هند در مناطق دیگر از جمله LAC مجاور شرق لاداخ هوشیاری بیشتری دارد.

نگاهی به تغییرات دیگر بیندازید

جین پینگ اختیارات کابینه را برای مداخله در مسائل سیاسی مربوط به ارتش لغو کرد. در این صورت ، فقط او در مورد مسئله ارتش تصمیم خواهد گرفت. هند نیز در حال مطالعه این تغییر سیاست است. قبل از این تغییر بزرگ ، جین پینگ بارها از ارتش خود خواسته بود تا برای جنگ آماده باشند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید