سوریه در میان تورم بسیار زیاد اسکناس 5 هزار پوندی جدید منتشر کرده است

[ad_1]

بانک مرکزی سوریه یک اسکناس 5 هزار پوندی جدید صادر کرده است
– عکس: توییتر

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

در بحبوحه تورم و وخیم شدن اوضاع اقتصادی ، سوریه روز یکشنبه اسکناس 5000 پوندی جدید صادر کرد. به پوند سوریه نیز معروف است. اکنون به بزرگترین اسکناس در گردش در سوریه تبدیل شده است. اسکناس جدید ، بانک مرکزی سوریه ، گفت که برای تأمین نیازهای بازار صادر شده است. این یادداشت جدید تصویری از یک سرباز را که در حال احترام به پرچم سوریه است ، در یک طرف نشان می دهد.

سوریه نزدیک به یک دهه است که با درگیری های داخلی مبارزه می کند. واحد پولی سوریه ، پوند ، از زمان شروع بحران داخلی در سال 2011 به طور مداوم در حال ضعیف شدن است. ده سال پیش ، در سال 2011 ، یک دلار 47 پوند ارزش داشت که اکنون در سال 1250 به دلیل ضعیف شدن پوند به دست می آید. قیمت در بازار آزاد حدود 2500 است.

تورم متوسط ​​200٪
به دلیل چنین تضعیف ارز ، قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی در سوریه به شدت جهش کرد. طبق اداره مرکزی آمار سوریه ، میانگین نرخ تورم در سال 2020 در مقایسه با سال 2019 به 200 درصد رسیده است. تورم کالاها به 300 درصد رسیده است. قیمت غذاهای اساسی مانند عدس و روغن نباتی حدود 15 درصد افزایش یافته است.

80 درصد زیر خط فقر سوریه
محدودیت ها علیه اپیدمی بر مشکلات اقتصادی سوریه افزوده است. سازمان ملل تخمین می زند که حدود 80 درصد مردم سوریه زیر خط فقر زندگی می کنند.

در بحبوحه تورم و وخیم شدن اوضاع اقتصادی ، سوریه روز یکشنبه اسکناس 5000 پوندی جدید صادر کرد. به پوند سوریه نیز معروف است. اکنون به بزرگترین اسکناس در گردش در سوریه تبدیل شده است. اسکناس جدید ، بانک مرکزی سوریه ، گفت که برای تأمین نیازهای بازار صادر شده است. این یادداشت جدید دارای تصویری از یک سرباز است که از پرچم سوریه در یک طرف سلام می کند.

سوریه نزدیک به یک دهه است که با درگیری های داخلی مبارزه می کند. واحد پولی سوریه ، پوند ، از زمان شروع بحران داخلی در سال 2011 به طور مداوم در حال کاهش است. ده سال پیش ، در سال 2011 ، دلار 47 پوند بود که اکنون به دلیل تضعیف پوند ، در سال 1250 به دست می آید. قیمت در بازار آزاد حدود 2500 است.

تورم متوسط ​​200٪

به دلیل چنین تضعیف ارز ، قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی در سوریه به شدت جهش کرد. طبق اداره مرکزی آمار سوریه ، متوسط ​​نرخ تورم در سال 2020 در مقایسه با سال 2019 به 200 درصد رسیده است. تورم کالاها به 300 درصد رسیده است. قیمت غذاهای اساسی مانند عدس و روغن نباتی حدود 15 درصد افزایش یافته است.

80 درصد زیر خط فقر سوریه

محدودیت ها علیه اپیدمی بر مشکلات اقتصادی سوریه افزوده است. سازمان ملل تخمین می زند که حدود 80 درصد مردم سوریه زیر خط فقر زندگی می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید