زباله های کوید در موج دوم تاج دهلی سه برابر شد

[ad_1]

در موج دوم اپیدمی کرونر ، ضایعات زیست پزشکی نیز در مقایسه با موج اول تقریباً سه برابر افزایش یافته است. سال گذشته ، جایی که هر روز هشت تن زباله کوید ریخته می شد. این بار این رقم به حدود 24 تن رسید. دلیل اصلی این امر کشنده بودن عفونت بود. به همین دلیل ، یک سطح رکورد از بیماران برای درمان در بیمارستان بستری شدند. MCD همچنین معتقد است که این بار بیشتر زباله های زیست پزشکی مربوط به کوید است. جلیقه های دیگر شامل کیت PPE ، دستکش ماسک بود. به گفته کارشناسان ، دفع زباله مناسب بسیار مهم است. عدم انجام این کار می تواند عواقب جدی داشته باشد. جدا از آن ، خطر شیوع بیماریهایی غیر از عفونت زیاد است. در عین حال ، آسیب زیادی به محیط زیست وارد می کند.

طبق شورای مرکزی کنترل آلودگی ، میزان زباله های پزشکی بیولوژیکی COVID در چهار ماه اول سال 2020 فقط 240 تن در ماه در موج اول بوده است. در حالی که امسال این رقم 630 تن در ماه است. دلیل این امر حمله مرگبار به ولیعهد در سال جاری بود. تا آوریل سال گذشته ، حداکثر تعداد عفونت در روز نزدیک به 1500 مورد بود در حالی که این بار بیش از 28000 مورد از بین رفته بود. تعداد زیادی از بیماران در بیمارستان بستری شدند. نتیجه به عنوان افزایش ضایعات زیست پزشکی کوویید مشاهده می شود.

از طرف دیگر ، دو کارخانه زباله زیست پزشکی در دهلی برای دفع این زباله ها وجود دارد. هر دو تحت مراقبت های بهداشتی در دهلی هستند. این پایتخت از نظر حداکثر زباله در کشور در رتبه چهارم قرار دارد. به همین دلیل دفع صحیح این زباله ها مهم است. شورای کنترل آلودگی مرکزی (CPCB) با توجه به شدت شیوع عفونت زباله پزشکی Kovid Bio ، از همان ابتدا این زباله های Kovid را کنترل کرده است. CPCB همچنین دستورالعمل هایی را برای همه مقامات محلی ، بیمارستان ها ، مراکز مراقبت های اجتماعی ، مراکز انزوا و غیره صادر کرده است.

دفع زباله های زیست پزشکی

آژانس های خصوصی زباله های زیست پزشکی COVID را از بیمارستان ها ، کلینیک ها و مکان های مختلف جمع آوری کرده و به CBWTF ارسال می کنند ، جایی که در دمای بسیار بالا دفع می شود. نه تنها این ، اقدامات نیز برای نگهداری این زباله به طور جداگانه در بیمارستان ها انجام شده است. در هر بیمارستان ، خانه سالمندان ، آسیب شناسی ، مرکز ایزوله یک سیستم جداگانه برای زباله های پزشکی Kovid وجود دارد. تمام این زباله ها از طریق آژانس های خصوصی در گیاهان ویژه جمع آوری و دفع می شوند. علاوه بر این ، انواع خاصی از کیسه های دو لایه و سایر موارد برای این زباله ها استفاده می شود.

این زباله های پزشکی بیولوژیکی است

ست هایی برای PPE ، ماسک ، دستکش ، بافت انسان ، کاشت خون ، باند ، پنبه ، کیسه های خون ، سوزن ، بطری های گلوکز و موارد دیگر.

به گفته کارشناسان ، پرتاب اشتباه عواقب مهلکی به همراه خواهد داشت

دفع مناسب زباله های زیست پزشکی بسیار مهم است. اگر این کار انجام نشود ، خطر گسترش عفونت کرونر ، از جمله سایر بیماری های جدی وجود دارد. بنابراین لازم است آنرا طبق قوانین در دمای بالا دفع کنید. در چنین شرایطی نه تنها بیمارستان و مرکز قرنطینه بلکه مسئولیت عموم مردم نیز است که در این زمینه همکاری کنند. مردم نباید زباله های پزشکی را به دور خانه خود بیندازند. فقط آن را در مکانهای مشخص شده توسط دولت قرار دهید. -دکتر کمالجیت سینگ ، پزشک متخصص

دهلی چهارمین تولید کننده بزرگ زباله های زیست پزشکی در کشور است

1. کرالا -23 710

2. گجرات-21 980

3. ماهاراشترا- 19 020

4. دهلی -18 790

5. کارناتاکا -16 910

آمار

طبق ارقام دولت ، هر روز 21 تن بیو زباله کوید در دهلی تولید می شود. 630 تن در ماه.

– دو تصفیه خانه بزرگ وجود دارد

-یکی ظرفیت 12 و دیگری 34 تن در روز دارد

-سال گذشته 240 تن زباله در ماه بیرون می آید

توجه – داده ها از CPCB گرفته شده و کلیه مقادیر به تن می باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید