رهبر کنگره جیتین پراسادا پیش از انتخابات پیش رو در سال 2022 به Bjp پیوست.

[ad_1]

به طور انتزاعی

چند روز پیش در انتخابات مجمع در بنگال غربی مسئولیت مهمی به جیتین پراساد داده شد ، اما جیتین پراساد نیز نتوانست کاریزما را در آنجا نشان دهد. تحت رهبری وی ، نه تنها کرسی های حزب به صفر رسید ، سهم آرا in در کنگره نیز با رکورد 10٪ کاهش یافت …

جیتین پراسادا پس از پیوستن به BJP به ملاقات آمیت شاه می رسد
– عکس: ANI

به اخبار گوش کن

جیتین پراسادا ، یکی دیگر از نزدیکان راهول گاندی و پریانکا گاندی ، امروز به BJP پیوست. این جیتین پراساد همان کسی است که به عنوان رهبر بسیار نزدیک پریانکا گاندی در نظر گرفته می شد و حزب مسئولیت بسیار مهمی را در کارزار انتخاباتی بعدی در اوتار پرادش به او می سپرد. جیتین پراساد نقش دبیر ملی را در حزب کنگره بازی می کرد و وزیر اتحادیه در دولت UPA بود. ممکن است کنگره چیزهای زیادی به جیتین پراسادا داده باشد ، اما امروز با پشت سر گذاشتن همه این موارد ، او به BJP پیوست. پیش از این ، یوتیرادیتیا اسکندیا ، دستیار نزدیک راهول نیز کنگره را ترک کرده و به کمال پیوسته بود.

به گفته یکی از رهبران برجسته BJP ، گمانه زنی ها در مورد پیوستن جیتین پراسادا به اردوگاه BJP مدت هاست که در جریان است. حتی قبل از انتخابات لوک سبها در سال 2019 ، او با BJP مرتبط بود و بسیار نزدیک به پیوستن به حزب بود. اما پس از انتشار این خبر به رسانه ها ، پریانکا گاندی با او برخورد کرد و از پیوستن وی به BDP جلوگیری کرد و گفت که او نقش لازم را در حزب به او می دهد.

مسئولیت آن به بنگال غربی محول شد

چند روز پیش در انتخابات مجمع در بنگال غربی مسئولیت مهمی به جیتین پراساد داده شد ، اما جیتین پراساد نیز نتوانست کاریزما را در آنجا نشان دهد. تحت رهبری وی ، نه تنها کرسی های حزب به صفر رسید ، سهم آرا in در کنگره نیز با رکورد 10٪ کاهش یافت. شش روز پیش نامه ای از رهبران G-23 به تیتر اول رسانه ها تبدیل شد. 23 رهبر برتر کنگره نامه ای به فرمانده عالی حزب ، سونیا گاندی ، نوشتند و خواستار انتخابات حزب شدند. جیتین پراسادا نیز در میان این رهبران بود و وی نیز نامه را امضا کرد. یعنی نارضایتی او از فرماندهی معظم کنگره از قبل در حال مطرح شدن بود.

پدر جیتین پراساد ، جیتندرا پراساد نیز از رهبران باسابقه کنگره بود. پدرش Gyendra Prasad از زمان ایندیرا گاندی در حزب کار می کرد به عنوان یک رهبر وفادار حزب در کنگره کار می کرد و حزب نیز مسئولیت های بسیار مهمی را به او سپرد. اما او همچنین یک بار سونیا گاندی را در انتخاب سخنگوی کنگره به چالش کشید و وی را به چالش کشید. بعداً توافق نامه ای بین این دو صورت گرفت و پس از مرگ جیتندرا پراساد ، سونیا گاندی به جیتین ایمان کامل داشت و همچنین در حزب و دولت موقعیت های مهمی به او داده شد. اظهارات نماینده سابق و رهبر ارشد اوتار پرادش این است که BJP به چیزی که کنگره از آن سواستفاده نکرده نخواهد رسید. به گفته این رهبر ، به دلیل چنین فرصت طلبی است که کنگره در اوتار پرادش ضعیف می شود.

چرا BJP به جیتین پراسادا نیاز دارد؟

در حقیقت ، گفته می شود که در اوتار پرادش ، رای دهندگان 14 درصد از مردم از Brahmin BDZ عصبانی هستند. بسیاری از تصمیمات دولت یوگی آدیتانات خشم برهمن های اوتار پرادش با BJP را برانگیخته است و آنها می توانند جدا از حزب در این انتخابات مجمع رأی دهند. BJP می خواهد تحت هر شرایطی برای رای گیری با این بانک اصلی معامله کند. در اینجا ، هنگام حضور در کنگره ، جیتین پراساد سیاست برهمن را دنبال کرد و سازمانی به نام Brahmin Chetna Manch تشکیل داد. او ممکن است چهره بزرگ برهمنی اوتار پرادش نباشد ، اما نفوذ نسبی در شاه هاهانپور ، لالیپور و مناطق اطراف آن دارد و ممکن است از برجام در آنجا بهره مند شود. به همین دلیل BJP می خواهد آنها را با خود بیاورد تا کینه توزی برهمن را کاهش دهد.

معامله چیست

هنوز مشخص نیست که در ازای پیوستن به BJP با جیتین پراسادا چه معامله ای انجام شده است. پیش از این ، حزب پس از آوردن Jyotiraditya Scindia به BJP ، حزب وی را به راجیا سبها فرستاد. همچنین احتمال اعزام جیتین پراسادا به راجا صبا وجود دارد. اما این احتمال نیز وجود دارد که وی در انتخابات قرار گیرد و کرسی مهمی را در دولت اوتار پرادش به وی اختصاص دهد ، به طوری که وی در انتخابات پارلمانی بعدی برای BJP مهم خواهد بود. این امر نیز به این دلیل است که پس از برخی حوادث اخیر ، گسترش مدتها انتظار کابینه به تأخیر افتاد. اکنون ، در شرایط جدید ، ممکن است بتوان به او مکانی در گسترش کابینه یوگی آدیاتیان داد.

با جزئیات

جیتین پراسادا ، یکی دیگر از نزدیکان راهول گاندی و پریانکا گاندی ، امروز به BJP پیوست. این جیتین پراساد همان کسی است که به عنوان رهبر بسیار نزدیک پریانکا گاندی در نظر گرفته می شد و حزب مسئولیت بسیار مهمی را در کارزار انتخاباتی بعدی در اوتار پرادش به او می سپرد. جیتین پراساد نقش دبیر ملی را در حزب کنگره بازی می کرد و وزیر اتحادیه در دولت UPA بود. ممکن است کنگره چیزهای زیادی به جیتین پراساد داده باشد ، اما امروز با پشت سر گذاشتن همه این موارد ، او به BJP پیوست. پیش از این ، یوتیرادیتیا اسکندیا ، دستیار نزدیک راهول نیز کنگره را ترک کرده و به کمال پیوسته بود.

به گفته یک رهبر ارشد BJP ، گمانه زنی ها در مورد پیوستن جیتین پراسادا به اردوگاه BJP مدت هاست که در جریان است. حتی قبل از انتخابات لوک سبها در سال 2019 ، او با BJP مرتبط بود و بسیار نزدیک به پیوستن به حزب بود. اما پس از انتشار این خبر به رسانه ها ، پریانکا گاندی با او برخورد کرد و از پیوستن وی به BDP جلوگیری کرد و گفت که وی نقش لازم را در حزب به او می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید