دیوان عالی با صدور حکمی موقت به زنان اجازه می دهد در آزمون NDA شرکت کنند ، اینجا را بخوانید

[ad_1]

دفتر آموزشی ، عمار اوجالا

ارسال شده توسط: وارتیکا تولانی
چهارشنبه ، 18 اوت 2021 ساعت 1:03 بعد از ظهر IST به روز شد

خلاصه

با قبول دستور موقت در یک درخواست کتبی که توسط کاش کالرا ثبت شده است ، دادگاه عالی به نامزدهای زن دستور داد تا در آزمون NDA شرکت کنند.

زنان حق دارند در NDA بنشینند
– عکس: دعاگراج

به اخبار گوش کن

دادگاه روز چهارشنبه با شنیدن درخواست دادگاه عالی برای کسب اجازه برای شرکت در آزمون NDA به زنان نامزد ، ارتش را سرزنش کرد. در جریان این جلسه ، ارتش گفت که این یک تصمیم سیاسی است که بر اساس آن هیئت قضات سانجی کیشان کاول و هریسیکش روی گفتند که این تصمیم سیاسی بر اساس “تبعیض جنسیتی” است. سپس دادگاه با صدور دستور موقت ، به زنان دستور داد در 5 سپتامبر در آزمون آکادمی دفاع ملی (NDA) حاضر شوند و پذیرش منوط به تصمیم نهایی دادگاه است.

در این طومار آمده است که نامزدهای زن با درجه 10 + 2 تحصیل در آکادمی دفاع ملی و آکادمی نیروی دریایی بر اساس جنسیت خود امتحان ندارند. در حالی که ، به طور مساوی ، داوطلبان مرد با سطح تحصیلات 10 + 2 پس از شرکت در امتحان و قبولی در امتحان ، حق پیوستن به آکادمی دفاع ملی را دارند تا برای آموزش به عنوان افسران دائمی در نیروهای مسلح هند آموزش ببینند. فرصتی بدست آورید. این نقض آشکار حقوق اساسی برای فرصت های برابر در مسائل مربوط به مشاغل عمومی و حمایت از تبعیض بر اساس جنسیت است.

دیوان عالی کشور ارتش را توبیخ می کند و می گوید که چرا شما نیاز دارید که قوه قضائیه هربار دستور صادر کند. شما قوه قضائیه را مجبور می کنید دستور دهد. بهتر است شما (ارتش) به جای درخواست احکام دادگاه ، چارچوبی برای این امر ایجاد کنید. ما به دخترانی که به دادگاه مراجعه کرده اند اجازه می دهیم در آزمون NDA شرکت کنند. در همان زمان ، کمیسیون قضایی ارتش هند را به دلیل “تبعیض جنسیتی طولانی” علیه زنان نامزد مورد ضرب و شتم قرار می دهد و همچنین خاطرنشان می کند که نیروی دریایی و نیروی هوایی هند قبلاً تدابیری را اتخاذ کرده اند ، اما ارتش هند هنوز عقب مانده است.

بسط

دادگاه روز چهارشنبه با شنیدن درخواست دادگاه عالی برای کسب اجازه برای شرکت در آزمون NDA به زنان نامزد ، ارتش را سرزنش کرد. در جریان این جلسه ، ارتش گفت که این یک تصمیم سیاسی است که بر اساس آن هیئت قضات سانجی کیشان کاول و هریشیکش روی گفتند که این تصمیم سیاسی بر اساس “تبعیض جنسیتی” است. سپس دادگاه با صدور دستور موقت ، به زنان دستور داد در 5 سپتامبر در آزمون آکادمی دفاع ملی (NDA) حاضر شوند و پذیرش منوط به تصمیم نهایی دادگاه است.

ادامه مطلب را بخوانید

خواهان این امر را نقض حقوق اساسی خواند[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید