دولت کیسان در مورد بن بست بحث می کند کشاورزان آدامانت به بازگرداندن قوانین کشاورزی 2020 ادامه می دهند این جلسه در 8 ژانویه برگزار می شود.

[ad_1]

دور هفتم مذاکرات بین کشاورزان و دولت مرکزی که 40 روز بر خلاف سه قانون کشاورزی در مرزهای دهلی نشسته بود ، دوباره قانع کننده نبود. با این حال ، کشاورزان موافقت کردند تا دور هشتم مذاکرات با دولت ، که در 8 ژانویه برگزار می شود.

در این گفتگو ، جایی که کشاورزان مصمم به لغو هر سه قانون کشاورزی بودند ، دولت همچنان مزایای این قوانین را در نظر گرفت و به جای لغو قانون ، در مورد تغییر مقررات صحبت کرد. دولت همچنین پیشنهاد ایجاد کمیسیون مشترک برای حل اختلاف را داد ، اما سازمان های کشاورزان آن را رد کردند. این بار صحبت ها آنقدر زیاد بود که مقامات دولتی و کشاورزان غذاهای مختلفی خوردند.

وزیر کشاورزی اتحادیه نارندرا سینگ تومار ، وزیر راه آهن ، تجارت و غذا پیوش گویال و وزیر اتحادیه امور بازرگانی و سم پراکاش نماینده مجلس در پنجابی در جلسه شرکت کردند که تقریبا چهار ساعت به طول انجامید در ویگیان بهوان ، در حالی که نمایندگان 40 کشاورز اتحادیه در طرف دیگر شرکت کردم

این جلسه با ادای احترام به کشاورزانی که در جریان کارزار به دلیل سرما ، تصادف و خودکشی جان خود را از دست دادند ، آغاز شد. سپس دولت پیشنهاد بحث نقطه به نقطه با سازمانهای كشاورزان را درباره اعتراض آنها به مقررات سه قانون ارائه كرد ، اما سازمانهای كشاورزان خواستار پس گرفتن این قانون به جای بحث دقیق شدند. درخواست ارائه ضمانت قانونی برای حداقل قیمت پشتیبانی (MSP) برای مدتی نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دولت دوباره پیشنهاد مذاکره برای SME ها را پس از پس گرفتن قانون ارائه داده است. سازمان های کشاورزان در مورد این موضوع گفتند ، اکنون این موضوع در جلسه 8 ژانویه مورد بحث قرار خواهد گرفت. کشاورزان اخیراً گفته اند که اگر مذاکرات به پایان نرسد ، سفر تراکتور در تاریخ 6 ژانویه از مرز کوندلی و تیکری آغاز می شود.

کشاورزان دوباره از غذای دولتی خودداری کردند
در میانه مذاکرات ، دولت برای حدود یک ساعت غذا برای کشاورزان ترتیب داده بود. با این حال ، کشاورزان از خوردن غذای دولتی خودداری کردند. آنها فقط غذای لانگر خود را می خوردند. در جلسه کشاورزان ، غذا برای حدود 200 نفر از لنگر به ویگیان بهوان برده شد. و در آخرین جلسه ، کشاورزان غذای لانگر خورده بودند. در همان زمان ، سه وزیر اتحادیه که از طرف دولت مذاکرات را فرماندهی می کردند نیز با نمایندگان کشاورزان غذا نداشتند. در گفتگوهایی که در تاریخ 30 دسامبر برگزار شد ، وزرا با کشاورزان در لنگر شام خوردند.

وزیر کشاورزی درخواست در نظر گرفتن پس گرفتن قانون را رد کرد
پس از جلسه ، رهبران انجمن های کشاورزان گفتند که دولت موافقت کرده است که پس گرفتن قانون را بررسی کند. این مورد توسط وزیر کشاورزی نارندرا سینگ تومار رد شد. وی گفت که این سه قانون به نفع کشاورزان در سراسر کشور تصویب شده است ، بنابراین دولت با توجه به خلق و خوی کشاورزان در سراسر کشور تصمیم خواهد گرفت.

همچنین به دیوان عالی کشور مراجعه کنید
دادگاه عالی در دو یا سه روز آینده مجدداً به پرونده کیسان آندولان رسیدگی می کند. دولت همچنین جلسه دادگاه اوج را رصد می کند. با توجه به این موضوع ، اعتقاد بر این است که دولت زمانی را برای گفتگو با سازمان های کشاورزان در روز جمعه تعیین کرده است.

با بازگشت قوانین هیچ راه حلی برای کشاورزان وجود ندارد: تومار
وزیر کشاورزی اتحادیه نارندرا سینگ تومار گفت: “ما می خواستیم یک بحث دقیق در مورد هر سه قانون داشته باشیم ، اما به نتیجه ای نرسیدیم زیرا کشاورزان مصرانه اصرار داشتند که هر سه قانون را لغو کنند. این راه حلی برای کشاورزان فراهم نمی کند. امیدواریم در گفتگوی بعدی به نتیجه برسیم. هر دو طرف باید تمام تلاش خود را بکنند تا تصمیم بگیرند که چرا حلقه ها را فقط با دو دست می شکند.

بدون بازگشت قانون یا عدم بازگشت
راکش تیکایت ، رهبر اتحادیه بهاراتیا کیسان ، گفت که حتی در مذاکرات 8 ژانویه ، مسئله ما بازگشت قوانین کشاورزی است. همچنین درخواست ضمانت قانونی از سوی SME وجود دارد. هیچ بازگشتی از قانون ، حتی بازگشت به خانه وجود ندارد.

در ابتدای گفتگو ، وقتی بحث شدیدی بین رهبر تولید کننده محصولات کشاورزی بالبیر سینگ راجوال و سه وزیر پیش آمد ، طعم بدتر شد. در واقع ، در ابتدای جلسه ، سه وزیر پیشنهاد دادند که در مورد هر یک از مقررات سه قانون توافق کنند. منابع گفتند که یک وزیر نیز در حین مکالمه بسیار عصبانی بود.

وزیر: اعتراض خود را به هر یک از مفاد قوانین سازمان کشاورزان بشمارید. دولت به همه مخالفت ها پاسخ خواهد داد و آنها را حل خواهد کرد.
راجوال: انجمن های کشاورزان برای بحث در مورد مفاد قوانین نیامده بودند. ما می خواهیم قانون برگردد.
وزیر: مفاد قانونی که انجمن های کشاورزان به آن اعتراض کرده اند باید مورد بحث قرار گیرد.
راجوال: قبل از این گفتگو ، سازمان های کشاورزان بارها گفته اند که گفتگو با دولت فقط در مورد مقررات و فقط در مورد بازگشت قوانین نخواهد بود.
وزیر: این نگرش مذاکرات را متوقف می کند. در این شرایط چگونه می توان به نتیجه رسید.
راجوال: دولت می خواهد سازمان کشاورزان را به جای قوانین در اصلاحات نگه دارد. در حالی که ما از ابتدا می گوییم درخواست ما این است که سه قانون را برگردانیم و برای SME ها ضمانت قانونی ارائه دهیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید