خشونت معترض در مزرعه: احزاب سیاسی خشونت را محکوم می کنند ، می دانند چه کسی چه گفته است – خشونت نمایشی روستایی: احزاب سیاسی خشونت را محکوم می کنند ، می دانند چه کسی گفته است

[ad_1]

کشاورزان اجرایی
– عکس: PTI

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

خشونت ، خرابکاری و سایر حوادث ناخوشایند هنگام رژه کشاورزان در پایتخت ملی در روز سه شنبه علیه سه قانون کشاورزی این مرکز توسط همه احزاب سیاسی مورد انتقاد و محکومیت قرار گرفت. سخنگوی BJP ، سامبیت پاترا ، با انتقاد از خشونت ، گفت که ما آنقدر روزها با آنادا تماس گرفته ایم و مشخص شد که آنها افراطی هستند.

همزمان ، کنگره در یک پاسخ منسجم گفت که خشونت و حوادث ناخوشایند در دهلی به حزب و کشور آسیب رسانده است. رئیس حزب کنگره ملی گرایان ، شراد پاوار ، گفت که آنچه در پایتخت ملی اتفاق افتاده قابل پشتیبانی نیست ، اما دلایلی که منجر به چنین وضعیتی شده است را نمی توان نادیده گرفت.

رئیس حزب لوک یانشاکتی (LJP) ، چراگ پسوان نیز این رفتار کشاورزان را در روز جمهوری محکوم کرد. وی در توئیتر خود نوشت: امروز به مناسبت روز جمهوری ، شیوه ارتکاب جرم تحت تسکین عناصر نافرمان به هیچ قیمتی قابل قبول نیست. حزب لوک جانشکتی از این نوع رفتار انتقاد کرد.

حزب Aam Aadmi (AAP) خشونت های حین رژه تراکتور را به شدت محکوم کرد و مرکز را متهم کرد که اجازه داده تا این حد اوضاع بدتر شود. AAP در بیانیه ای گفت كه خشونت قطعاً جنبش را كه صلح آمیز و منظم بود ، تضعیف می كند.

به طرز قابل توجهی ، پلیس دهلی همچنین اجازه داد که رژه تراکتورها پس از مراسم راجپات از مسیر ضرب و شتم خارج شود ، اما مدتی پیش هزاران کشاورز وارد دهلی شدند و موانع موجود در مرزهای مختلف را شکستند. او در بسیاری از نقاط با پلیس درگیر شد و مجبور شد به اتهامات پرواز و گاز اشک آور متوسل شود.

گروهی از کشاورزان نیز به قلعه سرخ رسیده و پرچمهایی را بر روی گنبد قرار داده و پرچمهایی را برافراشتند. فقط پرچم ملی بر روی این ستون برافراشته شده است. به طرز قابل توجهی ، هنگام رژه تراکتورها ، هنگام واژگونی تراکتور از ITO که مرکز آشوب ، خرابکاری و غیره بود ، یک معترض کشته شد.

رئیس جمهور سواراج هند ، یوجندرا یداو گفت که احساس “خجالت” می کند و مسئولیت آنچه در رژه کشاورزان با تراکتور رخ داده را به عهده گرفت. وی گفت که به عنوان بخشی از تظاهرات ، احساس شرمندگی کردم و مسئولیت وقایع را بر عهده گرفتم. پاترا در توییتی گفت که ما آنقدر روزها با آناد تماس می گرفتیم که امروز معلوم شد آنها افراطی هستند. فیدرها را بی اعتبار نکنید ، افراط گرایان را فقط افراطی بنامید !!

سخنگوی BJP همچنین ویدئویی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد معترض یک پرچم سه رنگ پرتاب می کند. در حقیقت ، وقتی او را در حال بالا رفتن از نردبان می بینند ، یکی از جمعیت سه رنگ به او تحویل می دهد ، اما او آن را پرتاب می کند و پرچم دیگری را در دست او می گیرد. پاترا در واکنش به این فیلم غمگین گفت.

رئیس جمهور پیشین کنگره ، راهول گاندی روز سه شنبه پس از درگیری بین پلیس و کشاورزان در برخی از مکانها هنگام رژه تراکتور گفت که خشونت راه حل هیچ مشکلی نیست و دولت باید هر سه قانون کشاورزی را برای منافع ملی لغو کند. وی در توییتر خود نوشت که خشونت راه حل هیچ مشکلی نیست. اگر کسی زخمی شود ، این آسیب برای کشور ما اتفاق می افتد. قانون ضد کشاورزی را به نفع کشور پس بگیرید!

سخنگوی کنگره ، رندیپ سوروجاالا در بیانیه ای گفت نخست وزیر مودی باید رادات را ترک کند و راه راجارما را دنبال کند. این پیام واقعی هفتاد و دومین روز جمهوری است. هر سه قانون سیاه علیه کشاورزی باید بدون تاخیر لغو شود. این فراخوان 62 اهدا کننده کرور در کشور و همچنین آواز است.

سیتارام یچوری دبیرکل CPI (M) در توییتر خود نوشت: “این وضعیت توسط دولت مودی مطرح شده است.” کشاورزان به مدت 60 روز در اواسط زمستان به صورت مسالمت آمیز تظاهرات کردند و اجازه ورود به دهلی را نداشتند. بیش از 100 کشاورز جان خود را از دست دادند.

وی گفت خشونت پاسخی برای هیچ چیز نیست و غیرقابل قبول است. اما ارتش ترول BJP کسانی را که به دنبال حقوق خود هستند بی اعتبار می کند ، وزرا ادعاهای بی اساس می کنند ، مقامات اجرای قانون بدون هیچ دلیلی در دادگاه شکایت می کنند. هیچ راهی برای پاسخگویی به خواسته های مشروع کشاورزان وجود ندارد.

دبیرکل CPI گفت که خشونت راهی برای هیچ یک از طرفین نیست ، اما دولت اجازه داد که اوضاع از کنترل خارج شود. وی گفت که دولت باید به کشاورزان اطمینان می داد که لایحه ای را برای لغو سه قانون در جلسه آتی پارلمان ارائه خواهد کرد. دبیركل CPI (مردان) دیپانكار باتاچاریا راكب تراكتور را به كشاورزان تبریک گفت و آنها را به ادامه مبارزه بدون هیچگونه تحریك فراخواند.

وزیر کشاورزی سابق اتحادیه اروپا ، شراد پاوار از دولت مرکزی خواسته است تا در مورد لغو قوانین جدید کشاورزی با کشاورزان گفتگو کند و در این مورد پابرجا بماند. پاوار به خبرنگاران گفت كه اگر این مركز به معترضین اعمال زور كند ، ناآرامی ها می تواند آغاز شود ، بنابراین دولت مودی نباید این “گناه” را مرتكب شود.

خشونت ، خرابکاری و سایر حوادث ناخوشایند هنگام رژه کشاورزان در پایتخت ملی در روز سه شنبه علیه سه قانون کشاورزی این مرکز مورد انتقاد و محکومیت همه احزاب سیاسی قرار گرفت. سخنگوی BJP ، سامبیت پاترا ، با انتقاد از خشونت ، گفت که ما آنقدر روزها با آنادا تماس گرفته ایم و مشخص شد که آنها افراطی هستند.

همزمان ، کنگره در یک پاسخ منسجم گفت که خشونت و حوادث ناخوشایند در دهلی به حزب و کشور آسیب رسانده است. رئیس حزب کنگره ملی گرایان ، شراد پاوار ، گفت که آنچه در پایتخت ملی اتفاق افتاده قابل پشتیبانی نیست ، اما دلایلی که منجر به چنین وضعیتی شده را نمی توان نادیده گرفت.

ادامه مطلب

چراگ پاسوان ، رئیس حزب لوک جانشکتی نیز رفتار کشاورزان را در روز جمهوری محکوم کرد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید