جامو و کشمیر: مسلمانان مراسم تشییع جنازه همسر بازرگان کشمیری را به دوش گرفتند

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، جامو

منتشر شده توسط: کاریزما
به روز شده در شنبه ، 05 ژوئن 2021 03:06 IST

به طور انتزاعی

نمونه چند صد ساله برادری کشمیر در بندیپارو ارائه شد.

ویروس تاج در جامو و کشمیر

ویروس تاج در جامو و کشمیر
– عکس: باسیت زرگر

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر جا و هر زمان

به اخبار گوش کن

با جزئیات

اعضای جامعه مسلمان روز جمعه با حمایت از برادری چند صد ساله در کشمیر ، آخرین آیین های یک زن پاندیتکا کشمیری را در منطقه آجاس در منطقه بندیپورا در شمال کشمیر برگزار کردند. راتان رانی بات ، 90 ساله ، همسر مرحوم کاشی نات بات ، ساکن آجاس بانی پارا ، اوایل جمعه در خانه آنها درگذشت. با شنیدن این خبر ، همسایگان مسلمان از خانواده پاندیت به خانه آنها آمدند و به خانواده کمک کردند تا آخرین مراسم زن را انجام دهند.

هنوز بسیاری از خانواده های پاندیز در منطقه آجاس از بندیپارا زندگی می کنند که در دهه 1990 از دره کشمیر مهاجرت نکردند و تصمیم به ماندن در دره گرفتند. از آن زمان به بعد ، اخوت گروههای مسلمان مسلمان در این منطقه شناخته شده است. افراد از هر دو جامعه همیشه همراه با مشارکت در خوشبختی با یکدیگر کار می کنند و در غم و اندوه خود شریک هستند.

همچنین بخوانید- جامو و کشمیر: جسد مرده دختر چهار ساله گمشده که در جنگل های بودگام ، خانواده فقیر یافت شد

محد اشرف ، یکی از ساکنان محلی ، گفت که پس از اطلاع از مرگ زن پاندیت ، مردم از سراسر روستا صبح زود به خانه خانواده پاندیت رسیدند. وی گفت حضور در مراسم خاکسپاری وظیفه خود است. نه تنها این ، همسایگان نیز به جمع آوری مواد لازم کمک کردند. اشرف گفت این فرهنگ ماست.

پسر این زن گفت که برادران مسلمان هنگام انجام آخرین آداب و رسوم مادرش ، همه کمکهای ممکن را انجام داده اند. ما همیشه یکی بوده ایم و این هویت ماست. اخوان المسلمین همیشه در کنار ما بوده و این برادری قرن ها ادامه داشته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید