تعلیق کمک به پاکستان توسط ما دست نخورده باقی خواهد ماند – بایدن در مسیر ترامپ: پنتاگون پاکستان را شوکه کرد و ایالات متحده دوباره بودجه را متوقف کرد

[ad_1]

دفتر جهانی ، عمار اجالا ، واشنگتن

منتشر شده توسط: پریانکا تیواری
به روز شده در سه شنبه ، 25 مه 2021 13:03 IST

به طور انتزاعی

دولت ترامپ کمک های امنیتی دریافت شده از پاکستان توسط ایالات متحده را متوقف کرده است. دولت بایدن نیز تصمیم گرفته است از این تعلیق حمایت کند. هنوز تصمیم گرفته نشده که آیا این تعلیق در آینده برداشته خواهد شد یا خیر.

عمران خان نخست وزیر پاکستان (عکس)

عمران خان نخست وزیر پاکستان (پرونده عکس)
– عکس: توییتر

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

اخبار را بشنوید

با جزئیات

پنتاگون گفته است كه رئیس جمهور جو بایدن از سیاست رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در تعلیق كمك های امنیتی به پاكستان حمایت می كند. هنوز مشخص نیست که آیا دولت در آینده موضع خود را در مورد این موضوع تغییر خواهد داد یا خیر. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، در ژانویه 2018 همه کمک های خود را به امنیت پاکستان قطع کرد و گفت که از نقش پاکستان در مبارزه با تروریسم و ​​حمایت هایی که از آن دریافت ناراضی است. سخنگوی پنتاگون جان کربی روز دوشنبه (24 مه) در یک کنفرانس خبری گفت: “کمک های امنیتی پاکستان به ایالات متحده متوقف شده است. من نمی خواهم در مورد اینکه آیا تغییری در این امر ایجاد می شود چیزی بگویم.

سوالات سخنگوی پنتاگون جان کربی

از کربی س wasال شد که آیا دولت رئیس جمهور جو بایدن در سیاست دولت ترامپ سابق در این مورد تجدید نظر کرده است؟ از وی سال شد که آیا تغییراتی در این مورد ایجاد شده است یا اینکه این موضوع با رهبری پاکستان در میان گذاشته شده است. کربی گفت لوید آستین وزیر دفاع پیش از این با کمار جاوید بایوا رئیس ارتش پاکستان صحبت کرده بود. آستین منافع و اهداف مشترک را با ژنرال بایوا در میان گذاشت. وی گفت: وزیر دفاع از حمایت پاکستان در گفتگوهای صلح در افغانستان قدردانی کرده و تمایل خود را برای تقویت روابط دو جانبه بین ایالات متحده و پاکستان ابراز داشت. آستین در توییتر خود نوشت: “من تکرار می کنم که من از روابط بین ایالات متحده و پاکستان قدردانی می کنم. من همچنین تمایل خود را برای همکاری با یکدیگر به نام تقویت امنیت و ثبات منطقه تأیید کردم. ”

مشاوران امنیت ملی پاکستان و آمریکا در مورد موضوعات مفصل صحبت کردند

یک روز قبل ، جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ایالات متحده با موید یوسف ، همتای پاکستانی خود در ژنو دیدار کرد. سخنگوی شورای امنیت ملی امیلی هورن گفت: دو طرف در مورد موضوعات دوجانبه ، منطقه ای و جهانی مورد علاقه مشترک گفتگو کردند و در مورد راه های تقویت همکاری عملی گفتگو کردند. هر دو طرف توافق کردند که این گفتگو را ادامه دهند. در اولین اجلاس سطح بالا ، مشاوران امنیت ملی پاکستان و ایالات متحده در مورد طیف گسترده ای از موضوعات گفتگو کردند. در بیانیه مشترک دفتر یوسف در اسلام آباد آمده است: “گفتگوهای مثبتی در مورد تعدادی از موضوعات منطقه ای ، دو جانبه و جهانی مورد علاقه مشترک بین دو کشور انجام شده است.” آنها همچنین توافق کردند که همکاری عملی در این زمینه را افزایش دهند. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید