به روزرسانی در مورد آنفلوانزای مرغی چهار کشور اذعان کرده اند که در ایالت های راجستان کرالا مبتلا به آنفلوانزای مرغی هستند – پس از تاج گذاری ، آنفلوانزای مرغی کشور را ایجاد می کند. شیوراج در یک نشست اضطراری تشکیل می شود ، هشدار در بسیاری از کشورها

[ad_1]

خطر شیوع یک بیماری عفونی دیگر همراه با تاج در کشور افزایش یافته است. پس از راجستان و مادیا پرادش ، اکنون خطر ابتلا به آنفلوانزای مرغی در هیماچال پرادش و کرالا افزایش یافته است. صدها پرنده در این ایالات کشته شده اند. کرالا آن را یک فاجعه ایالتی در این ایالت اعلام کرد ، در حالی که شیوراج سینگ چوهان ، وزیر ارشد مادیا پرادش ، اجلاسی را تشکیل داد.

در طول جلسه ، دستورالعمل هایی برای نظارت بر این وضعیت در سطح منطقه صادر شد. علاوه بر این ، در جلسه تصمیم گرفته شد كه پرندگان در مرغداری در هر منطقه آزمایش شوند تا بیماری تشخیص داده شود.

پس از تأیید آنفلوانزای مرغی در راجستان ، مادیا پرادش ، هیماچال پرادش و کرالا ، اداره دام و لبنیات ، دولت هند یک اتاق کنترل در دهلی ایجاد کرده است تا اقدامات نجات و کنترل توسط مقامات ایالتی را کنترل کند. میتوانست.

مادیا پرادش

پس از پیدا شدن ویروس کشنده در کلاغهای مرده در مادیا پرادش ، دولت ایالت هشدار آنفلوانزای مرغی را در این ایالت صادر کرد. طبق آخرین اطلاعات ، این بیماری در کلاغهایی که در مندسور مرده بودند تأیید شده است.

راجستان

پس از مرگ مرموز بیش از 100 پرنده در باران ، راجستان ، اداره جنگل یک خط کمک صادر کرد. دولت راجستان می گوید در تحقیقات تاکنون تهدیدی برای مردم وجود ندارد. تاکنون 625 پرنده در 16 منطقه از جمله جلوار ، کوتا در راجستان جان خود را از دست داده اند.

هیماچال پرادش

به دنبال مرگ 2 هزار و 399 پرنده مهاجر و بومی در پناهگاه دریاچه پونگ در منطقه کانگرا در هیماچال پرادش ، دولت محلی فروش مرغ ، اردک و تخم مرغ را ممنوع کرد. پرندگان مرده پس از تایید آنفولانزای مرغی در زمین دفن می شوند.

کرالا

یک کارزار گسترده برای کشتن پرندگان آلوده از روز سه شنبه در مناطق آلاپوجا و کوتایام کرالا آغاز شد. حدود 50،000 پرنده در اینجا کشته خواهند شد. تاکنون 1700 اردک در کرالا مرده اند. علاوه بر این ، دولت منطقه پس از شیوع آنفلوانزای مرغی در کرالا ، قاچاق طیور و سایر پرندگان را در ایستگاه بازرسی بودی در HD Kote taluk در مرز میسور و کرالا ممنوع کرده است.

هاریانا

به گفته مقامات ، در ده روز گذشته در Panchkula در Haryana بیش از چهار پرنده پرنده پرنده را کشته است. با این حال ، وزارت امور دام و فرآورده های لبنی امور خارجه می گوید هیچ تأییدی وجود ندارد که این پرندگان بر اثر آنفولانزای مرغی مرده اند. نمونه هایی از این پرندگان به جلاندار ارسال شده و هنوز گزارش نشده است.

اوتاراکند

با توجه به چکش آنفولانزای مرغی در هیماچال پرادش ، دولت اوتارخند روز سه شنبه سیگنالی را در این ایالت صادر کرد. با این حال ، تاکنون هیچ مرگ و میر در این ایالت گزارش نشده است.

اوتار پرادش

دولت اوتار پرادش همچنین به اداره دامپروری دستور داده است که در برابر موارد شیوع آنفلوانزای مرغی در بسیاری از ایالات هوشیار باشد.

گجرات

احتمال ابتلا به آنفلوانزای مرغی در گجرات نیز وجود دارد. حدود 53 پرنده در بند کارو در منطقه جوناگاد در اینجا مرده اند. با این حال ، مسئولان جنگل می ترسند که پرندگان در اثر مسمومیت مرده باشند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید