این موارد مهم را قبل از استفاده از واکسن ویروس کرونا بدانید – واکسن کرونا: برای دانستن پاسخ س theالات مهم ، باید هر دو دوز واکسن یکسانی داشته باشید

[ad_1]

بزرگترین کمپین واکسیناسیون در جهان از طریق برنامه Co-Win در این کشور راه اندازی می شود. در مرحله اول ، افراد مسن و بیمار باید همراه با کارکنان بهداشت و افراد اصلی واکسینه شوند. سپس افراد عادی باید واکسینه شوند.

هیچ شرکت واکسن سازی ادعا نمی کند که این واکسن بر روی کودکان تأثیر دارد و همچنین هیچ کشوری سیگنال سبز را برای این کار نداده است. در چنین شرایطی سوالات زیادی در مورد واکسن در ذهن ما وجود دارد که باید پاسخ آنها را بدانیم.

تیم تحقیقاتی عمار اوجالا سعی کرد برخی از این س questionsالات را از دکتر ود پراکاش ، رئیس کمکهای حیاتی ریوی ، KGMU ، لکنو بداند.

هیچ واکسنی برای زنان باردار و شیرده وجود ندارد
آزمایش واکسن کرونر شامل زنان باردار و شیرده نمی شود. بر این اساس ، واکسن های Oxford-AstraZeneca (KovidShield) ، Pfizer و Bharat-Biotech را نیز نمی توان در اینجا تهیه کرد.

اگر واکسن در موارد اضطراری ایمن باشد ، زنان باردار یا شیرده می دانند که واکسینه شده اند ، فعلاً از ماسک استفاده می کنند و از ازدحام بیش از حد جلوگیری می کنند ، این بزرگترین واکسن است.

بیماران قلبی نیز می توانند واکسینه شوند
هیچ گونه واکسنی خطر بیماری قلبی را ندارد. اثر واکسن در چنین بیمارانی بررسی شده است. بیماران مبتلا به دیابت ، سرطان ، فشار خون بالا ، چاقی و آسم نیز می توانند بدون تردید واکسینه شوند.

به خاطر داشته باشید ، قبل از واکسیناسیون یک بار به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. اسناد صحیح مربوط به بیماری خود را در Co-Win قرار دهید تا کارشناسان بتوانند آن را تجزیه و تحلیل کنند. در مورد هیچ سندی در رابطه با بیماری سهل انگاری نکنید.

تاثیری بر باروری ندارد
شایعات مربوط به واکسیناسیون باروری یکی از محصولات جانبی اینترنت است. در هیچ آزمایش واکسنی چنین شواهدی یافت نشد. که روی باروری تأثیر می گذارد. عدم دریافت واکسن کرونا می تواند خطرات زیادی برای سلامتی ایجاد کند. اگر زنی تحت درمان IVF است ، قبل از استفاده از واکسن ، یک بار با پزشک خود صحبت کنید. اگر قبل از دریافت واکسن به شما تزریق شده است ، به پزشک خود بگویید.

قبل از 24 ساعت مستی مصرف نکنید
24 ساعت قبل از واکسیناسیون از هر نوع مسمومیت خودداری کنید. به دلیل وجود مسکرات در خون ، احتمال مایعات وجود دارد. قبل از تزریق واکسن ، چاراس ، کنف و سایر افراد وابسته به خشکسالی باید یک بار تایید پزشک خود را دریافت کنند. برخی بی احتیاطی ها می توانند مشكلات متخصصان مراقبت های بهداشتی را با شما سخت كنند. واکسن های آنفولانزا و کرونا نباید همزمان باشد. طبق توصیه پزشک ، اختلاف چند روزه لازم است.

واکسن یکسان در هر دو دوز
اولین واکسن کرونا به عنوان دوز دوم استفاده خواهد شد. هنوز هم قابل تشخیص نیست. پس از دریافت اولین واکسن ، هر جزوه دریافتی را بخوانید. اگر بار دوم واکسینه شدید ، حتماً همان واکسن بار اول را دریافت کنید. تست تطابق متفاوت برای دو واکسن مختلف در حال انجام است ، اما هنوز در کار واکسیناسیون گنجانده نشده است.

قبل از تزریق واکسن ، فرم درمان و دارو را به پزشک خود نشان دهید
افرادی که از داروهای رقیق کننده خون یا تزریق ضد انعقاد استفاده می کنند ممکن است خونریزی کوتاه مدت با واکسیناسیون داشته باشند. علاوه بر این ، ممکن است درد در دست ها وجود داشته باشد. بهداشت عمومی انگلستان می گوید افرادی که آمپول های ضد انعقادی می زنند فقط در شرایط سلامتی باید واکسینه شوند. قبل از تزریق واکسن ، به دکتر بگویید که در کدام دست از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنید و کاغذ را برای درمان و دارو به او نشان دهید.

بعد از جراحی در مورد واکسن ها وحشت نکنید هر نوع عملیات یک فرایند پیچیده است. بیمار پس از جراحی تحت آنتی بیوتیک قرار می گیرد. مصونیت وی نیز ضعیف است. چنین بیمارانی نباید برای واکسیناسیون عجله داشته باشند. ابتدا استراحت کنید ، زخم را التیام بخشید و احساس انرژی کنید تنها با توصیه پزشک واکسینه شوید. واکسیناسیون سریع ممکن است ناراحتی رنج را افزایش دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید