اعتراض کشاورز به Farmer Bill 2020 دور هشتم گفتگوهای امروز میان دولت و کشاورزان معترض

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، دهلی نو
به روز شده در جمعه ، 08 ژانویه 2021 02:34 IST

موکب تراکتور از کشاورزان در مرز دهلی – نویدا
– عکس: عمار یولا

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

دولت و سازمان های کشاورزان در میان طناب قوانین کشاورزی برای هشتمین بار روز جمعه در میز خواهند بود. گفتگو بین لجبازی دو کشور و آزمایش قدرت سازمانهای روستایی بعید است نتیجه ای داشته باشد. در این گفتگو ، دولت پیشنهاد خواهد کرد که برای ابراز نگرش مثبت ، حداقل قیمت حمایت (SME) را با سازمان های کشاورزان مذاکره کند.

پیش از گفتگوها تغییری در موضع هر دو طرف ایجاد نشده است. هر دو طرف روز دوشنبه در دادگاه عالی رسیدگی می کنند. روز پنجشنبه ، سازمان های کشاورزان سوار بر تراکتور شدند و قدرت خود را به نمایش گذاشتند. بنابراین ، تشکل های کشاورزان موضع خود را در مورد درخواست ضمانت قانونی برای شورای وزیران و لغو سه قانون کشاورزی ابراز کردند. در همان زمان ، دولت در حال تکرار است که درخواست لغو قانون را قبول نخواهد کرد. درعوض ، وی آماده بحث درباره هر یک از مقررات این قوانین است.

سازمان کشاورزان در حال طرح ریزی برای برداشت قانونی است
دولت می خواهد تا رسیدگی به دیوان عالی کشور پیامی بفرستد که برای گفتگو آماده است ، اما سازمان کشاورزان آماده حل اختلاف نیست. به این دلیل که دیوان عالی کشور نیز بارها در مورد حل اختلاف از طریق گفتگو صحبت کرده است. در چنین شرایطی ، دولت برای دادن پیام برای راه حل در مذاکرات روز جمعه ، دولت پیشنهاد می کند به جای سه قانون مذاکرات مربوط به SME ها را آغاز کند. در حالی که پیام تشکل های کشاورزان روشن است ، آنها در مورد درخواست پس گرفتن قوانین در مذاکرات همچنان قاطع خواهند ماند.

به گفته دیوان عالی کشور ، هر دو طرف خواهان ایجاد یک استراتژی آینده هستند
نه تنها دولت ، بلکه سازمان های کشاورزان نیز در جلسه رسیدگی روز دوشنبه در دادگاه عالی متمرکز شده اند. هر دو طرف خواهان تدوین استراتژی آینده متناسب با موقعیت دادگاه عالی هستند. در چنین شرایطی ، نشست پیش رو می تواند به سادگی نمادین باشد.

هشتمین دور مذاکرات ساعت 14:00 جمعه در ویگیان باوان برگزار می شود. این جلسه پس از عدم اقناع جلسه قبلی در 4 ژانویه مهم است. در دور ششم مذاکرات در تاریخ 30 دسامبر ، دولت دو درخواست برای یارانه دادن به برق و سوختن مواد سنگین را پذیرفت. در مکالمات قبلی توفیقی حاصل نشد.

رهبر کشاورز شیو کومار کاکا گفت: “من می خواهم روشن کنم که United Kisan Morcha پیشنهادی مبنی بر کنار گذاشتن سه قانون کشاورزی به ایالات متحده دریافت نکرده است.” ما چیزی کمتر از لغو این قوانین و ضمانت شرکت های متوسط ​​و متوسط ​​برای محصولات خود نخواهیم پذیرفت.

اگر این (پیشنهاد) درست باشد ، پس سیاست دولت “تقسیم و اداره” است. جوجینگر سینگ ، رئیس اتحادیه بهاراتیا کیسان (Ekta Ugrahan) ، نیز هرگونه پیشنهادی از سوی دولت را رد کرد. طی یک گفتگوی فیس بوکی ، رهبر سواراج ، ابحیان یوجندرا یداو ، دولت را به “شایعات پراکنی” متهم کرد.

دولت و تشکل های کشاورزان جمعه برای هشتمین بار در میان طناب قوانین کشاورزی روی میز خواهند بود. گفتگو بین لجبازی دو کشور و آزمایش قدرت سازمانهای روستایی بعید است نتیجه ای داشته باشد. در این گفتگو ، دولت پیشنهاد خواهد کرد که برای ابراز نگرش مثبت ، حداقل قیمت حمایت (SME) را با سازمان های کشاورزان مذاکره کند.

پیش از گفتگوها تغییری در موضع هر دو طرف ایجاد نشده است. هر دو طرف روز دوشنبه در جلسه دادرسی در دادگاه عالی شرکت می کنند. روز پنجشنبه ، سازمان های کشاورزان سوار بر تراکتور شدند و قدرت خود را به نمایش گذاشتند. بنابراین ، تشکل های کشاورزان موضع خود را در مورد درخواست ضمانت قانونی برای شورای وزیران و لغو سه قانون کشاورزی ابراز کردند. در همان زمان ، دولت در حال تکرار است که درخواست لغو قانون را قبول نخواهد کرد. درعوض ، وی آماده بحث درباره هر یک از مقررات این قوانین است.

تشکل های کشاورزان مصرانه اصرار بر برداشت قانونی دارند

دولت می خواهد تا رسیدگی به دیوان عالی کشور پیامی بفرستد که برای گفتگو آماده است ، اما سازمان کشاورزان آماده حل اختلاف نیست. به این دلیل که دیوان عالی کشور نیز بارها در مورد حل اختلاف از طریق گفتگو صحبت کرده است. در چنین شرایطی ، دولت برای دادن پیام برای راه حل در مذاکرات روز جمعه ، دولت پیشنهاد می کند به جای سه قانون مذاکرات مربوط به SME ها را آغاز کند. در حالی که پیام تشکل های کشاورزان روشن است ، آنها نیز در مورد درخواست پس گرفتن قوانین در مذاکرات محکم خواهند ماند.

به گفته دیوان عالی کشور ، هر دو طرف خواهان ایجاد یک استراتژی آینده هستند

نه تنها دولت ، بلکه سازمان های کشاورزان نیز در جلسه رسیدگی روز دوشنبه در دادگاه عالی متمرکز شده اند. هر دو طرف خواهان تدوین استراتژی آینده متناسب با موقعیت دادگاه عالی هستند. در چنین شرایطی ، نشست پیش رو می تواند به سادگی نمادین باشد.

هشتمین دور مذاکرات ساعت 14:00 جمعه در ویگیان باوان برگزار می شود. این جلسه پس از عدم اقناع جلسه قبلی در 4 ژانویه مهم است. در دور ششم مذاکرات در تاریخ 30 دسامبر ، دولت دو درخواست برای یارانه دادن به برق و سوزاندن مواد خرد کشاورزان را پذیرفت. در مکالمات قبلی توفیقی حاصل نشد.

رهبر کشاورز شیو کومار کاکا گفت: “من می خواهم روشن کنم که United Kisan Morcha پیشنهادی مبنی بر کنار گذاشتن سه قانون کشاورزی به ایالات متحده دریافت نکرده است.” ما چیزی کمتر از لغو این قوانین و ضمانت SME برای محصولات خود نخواهیم پذیرفت.

اگر این (پیشنهاد) درست باشد ، پس سیاست دولت “تقسیم و حکومت کردن” است. جوجینگر سینگ ، رئیس اتحادیه بهاراتیا کیسان (Ekta Ugrahan) ، نیز هرگونه پیشنهادی از سوی دولت را رد کرد. طی یک گفتگوی فیس بوکی ، رهبر سواراج ، ابحیان یوجندرا یداو ، دولت را به “شایعات پراکنی” متهم کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید