اعتراض کشاورزان: چگونه دهمین دور مذاکرات بین دولت و کشاورزان به تعویق می افتد – اعتراض کشاورزان: مذاکرات بین کشاورزان و دولت که امروز لغو شد

[ad_1]

تظاهرات کشاورزان (پرونده عکس)
– عکس: PTI

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

دهمین دور مذاکرات بین دولت و سازمان های تحریک آمیز روستایی روز سه شنبه پایان یافت. به جای 19 ، در 20 ژانویه مذاکراتی بین سازمان های کشاورزان و دولت انجام خواهد شد. اتفاقاً یک جلسه دادرسی در دیوان عالی کشور در همان روز برگزار می شود. جلسه دادرسی روز دوشنبه به دلیل داشتن دادگاهی جداگانه در دیوان عالی کشور به چهارشنبه رسید. اولین جلسه رسیدگی به کمیسیون دیوان عالی کشور اکنون در روز سه شنبه برگزار می شود. از طرف دیگر ، Kisan Morcha مشترک پس از عذرخواهی کتبی از جبهه دیگر ، با Gurnam Singh Chadhuni پیوست.

رهبر کشاورز فراموش می کند مذاکرات را به تعویق بیندازد
به طور هم زمان ، پس از استراتژی مذاکره روز سه شنبه ، هنگامی که رهبران کشاورزان در مرز دهلی – NCR خوابیدند ، ناگهان گزارش شد که مذاکرات به جای 19 مورد ، 20 گفتگو بوده است. بسیاری از رهبران کشاورزان از تصمیم دولت برای به تعویق انداختن گفتگوها به دوشنبه شب بی اطلاع بودند. بواتو سینگ بوراژیل ، باكویو داكوندا نیز اظهار بی اطلاعی كرد ، هرچند كه وی در لیست هیئت های ایالتی سوم بود.

اطلاعات نامه ها و توییت ها
سانجی آگروال ، دبیر وزارت کشاورزی و کشاورزان ، روز دوشنبه نامه ای را به نمایندگی از 40 سازمان کشاورزان صادر کرد. در این نامه آمده است كه به دلایل اجتناب ناپذیر به تعویق انداختن جلسه كمیته وزیران دولت مركزی با سازمانهای مزرعه دار كشور ضروری است. اکنون این جلسه از ساعت 14:00 روز 20 ژانویه در ویگیان بهوان برگزار می شود. نسخه ای از این نامه در اختیار رهبران هر 40 سازمان کشاورز شرکت کننده در مذاکرات قرار گرفت. عصر همان روز ، نارندرا تومار ، وزیر کشاورزی نیز در مورد به تعویق انداختن گفتگوها توئیت کرد.

دلیل به تعویق انداختن جلسه دادگاه عالی
جلسه دادخواست دادگستری پلیس دهلی علیه تراکتور کشاورزان در تاریخ 26 ژانویه روز دوشنبه به تعویق افتاد. این دادرسی اکنون فقط در تاریخ 20 ژانویه برگزار می شود. در همان روز با دولت گفتگو خواهد شد. وضعیت واقعی تعویق دادگاه عالی این بود که قاضی ارشد دادگاه را روز دوشنبه با قاضی L Nageswara Rao و قاضی Vineet Sharan به اشتراک گذاشت ، در حالی که دادگاه علاوه بر قاضی ارشد ، قاضی AS Bopanna و دادگستری V. Ramasubramania ، موضوع کشاورز را نیز مورد رسیدگی قرار داد. . این نیمکت احتمالاً چهارشنبه می نشیند. اعتقاد بر این است که دادرسی روز دوشنبه به تعویق افتاده است. با این حال ، دیوان عالی کشور ، در حالی که با قانون و نظم سروکار داشت ، بلافاصله از دولت و پلیس خواست تا تصمیم بگیرند.

NIA احضارها و میتینگ های تراکتور را پس می گیرد
آشفتگی بین سازمان های کشاورزان آشوبگر و دولت به مناسبت فراخوانی NIA و تجمع تراکتورها شدت گرفت. در دور دهم مذاکرات ، یونایتد کیسان مورچا تصمیم گرفت با تماس NIA مخالفت کند و اجازه رژه تراکتور را بخواهد. دولت امیدوار است که رای دیوان عالی کشور در مورد رالی تراکتور دوشنبه صادر شود. بنابراین مذاکرات در 19 ژانویه ، روز بعد از 18 جلسات دادرسی ثابت شد. پس از جلسه دادگاه عالی در هجدهم ، اکنون مذاکرات دولت در تاریخ نوزدهم نیز به تعویق افتاده است.

اولین جلسه دیوان عالی کشور
سه عضو دادگاه عالی ، آنیل دانوت ، آشوک گلاتی و پرامود کومار جوشی ، در اولین مراسم روز سه شنبه از کار خود خارج می شوند. جلسه دادرسی سپس با تعیین تاریخ های جدید آغاز می شود. قبل از آن ، نمایندگی سازمان کشاورزان در این کمیسیون باید توسط دیوان عالی کشور تصمیم گیری شود. ممکن است در جلسه دادگاه عالی در تاریخ 20 ژانویه مورد بررسی قرار گیرد. لطفاً در اینجا بگویید که بوپیندر سینگ مان از باکویو مان از این هیئت دادگاه عالی فاصله می گیرد. در چنین شرایطی نمایندگی کشاورزان برای تعادل لازم است.

چودونی و NIA رهبران کشاورزان را در گفتگوهای بعدی فرا می خوانند
با افزایش تلخی با دولت در مورد تجمع کشاورزان تراکتور و فراخوان NIA ، هیئت حاضر در دهمین دوره مذاکرات که در تاریخ 20 ژانویه برگزار می شود ، رهبران کشاورزانی نیز خواهند بود که NIA آنها را فراخوانده است. اینها به ویژه بالدو سینگ سیرسا و هارمیت سینگ کادیان را شامل می شوند. از طرف دیگر ، گورنام سینگ چادونی از باکیو چادونی ، که با احزاب مخالف وارد اتحاد سیاسی شده است ، نیز به مذاکرات خواهد پیوست. پس از جلسه اتحادیه سیاسی چادونی ، یونایتد کیسان مورچا فاصله خود را از او حفظ کرد. قرار بود یک کمیسیون سه نفره تشکیل شود و تحقیقات باید ظرف سه روز انجام شود. چادونی پیش از کمیته شش نفره جبهه متحد موضع خود را کتباً روشن کرد و گفت که وی به عنوان شخص خود در جلسه احزاب سیاسی شرکت کرده است. بنابراین ، ارتباطی با United Kisan Morcha وجود ندارد. وی با استناد به وحدت و انضباط ، خواستار خاتمه اختلافات شد. یونایتد کیسان مورچا با باور به آنها ، بعنوان بخشی از مذاکرات با دولت ، آنها را دوباره نزدیک کرد.

جلوی همهمه دیگری
Sugabhugta از پارلمان پیشنهادی کیسان نیز از 23 تا 24 ژانویه در مرز سینگو ادامه دارد. تلاش می شود افراد مشهور از سازمانهای اجتماعی و مذهبی غیر از احزاب سیاسی با ارسال دعوت نامه ها بسیج شوند. اعتقاد بر این است که به زودی این جبهه جدید به طور مناسب اعلام خواهد شد.

به طور انتزاعی

  • اکنون ما در همان جلسه در بیستمین جلسه دادگاه در دیوان عالی کشور صحبت خواهیم کرد
  • جلسه دادگاه عالی به دلیل جلسه جداگانه در 20 ثبت شده است
  • احضار NIA و رژه تراکتورها ادامه دارد

با جزئیات

دهمین دور مذاکرات بین دولت و سازمان های تحریک کننده روستایی روز سه شنبه پایان یافت. به جای 19 ، در 20 ژانویه مذاکراتی بین سازمان های کشاورزان و دولت انجام خواهد شد. این یک اتفاق است که جلسه دادرسی در دیوان عالی کشور در همان روز برگزار می شود. جلسه دادرسی روز دوشنبه به دلیل وجود دادگاهی جداگانه در دیوان عالی کشور به چهارشنبه رسید. اولین جلسه رسیدگی به کمیسیون دیوان عالی کشور امروز سه شنبه برگزار می شود. از طرف دیگر ، کیسان مورچای مشترک پس از عذرخواهی کتبی بین جبهه ای دیگر ، به گورنام سینگ چادونی نزدیک است.

رهبر کشاورز فراموش می کند مذاکرات را به تعویق بیندازد

به طور هم زمان ، پس از استراتژی مذاکره روز سه شنبه ، هنگامی که رهبران کشاورزان در مرز دهلی – NCR خوابیدند ، ناگهان گزارش شد که مذاکرات به جای 19 مورد ، 20 گفتگو بوده است. بسیاری از رهبران کشاورزان از تصمیم دولت برای به تعویق انداختن گفتگوها به دوشنبه شب بی اطلاع بودند. . بواتو سینگ بوراژیل ، باكویو داكوندا نیز اظهار بی اطلاعی كرد ، هرچند كه او در لیست هیئت های ایالتی سوم بود.

اطلاعات نامه ها و توییت ها

سانجی آگرووال ، دبیر وزارت کشاورزی و کشاورزان ، روز دوشنبه نامه ای را به نمایندگی از 40 سازمان کشاورزان صادر کرد. در این نامه آمده است كه به دلایل اجتناب ناپذیر به تعویق انداختن جلسه كمیته وزیران دولت مركزی با سازمانهای مزرعه دار كشور در 19 ژانویه ضروری شد. این جلسه اکنون در تاریخ 20 ژانویه ساعت 2 در ویگیان بهوان برگزار می شود. نسخه ای از این نامه در اختیار رهبران هر 40 سازمان کشاورز شرکت کننده در مذاکرات قرار گرفت. عصر همان روز ، نارندرا تومار ، وزیر کشاورزی نیز در مورد به تعویق انداختن گفتگوها توئیتی نوشت.

دلیل به تعویق انداختن جلسه دادگاه عالی

جلسه دادخواست دادخواست پلیس دهلی علیه تراکتور کشاورزان به روز دوشنبه (26 ژانویه) موکول شد. این دادرسی اکنون فقط در تاریخ 20 ژانویه برگزار می شود. در همان روز با دولت گفتگو خواهد شد. وضعیت واقعی تعویق دادگاه عالی این بود که قاضی رئیس دادگاه روز دوشنبه را با قاضی L Nageswara Rao و قاضی Vineet Sharan در حالی که دادگاه موضوع کشاورزان را رسیدگی کرد ، علاوه بر قاضی ارشد ، قاضی AS Bopanna و دادگستری V. Ramasubramania . این نیمکت احتمالاً چهارشنبه می نشیند. اعتقاد بر این است که دادرسی روز دوشنبه به تعویق افتاده است. با این حال ، دیوان عالی کشور ، در حالی که با قانون و نظم سروکار داشت ، بلافاصله از دولت و پلیس خواست تا تصمیم بگیرند.

NIA احضارها و میتینگ های تراکتور را پس می گیرد

آشفتگی بین سازمان های کشاورزان آشوبگر و دولت به مناسبت فراخوانی NIA و تجمع تراکتورها شدت گرفت. در دور دهم مذاکرات ، یونایتد کیسان مورچا تصمیم گرفت با تماس NIA مخالفت کند و اجازه رژه تراکتور را بخواهد. دولت امیدوار است كه دیوان عالی كشور دستور تجمع تراكتور در روز دوشنبه را صادر كند. بنابراین مذاکرات در تاریخ 19 ژانویه ، یک روز پس از 18 جلسه استماع انجام شد. پس از جلسه دادگاه عالی در هجدهم ، اکنون مذاکرات دولت در روز نوزدهم نیز به تعویق افتاده است.

اولین جلسه هیئت دیوان عالی کشور

سه عضو دادگاه عالی ، آنیل دانوت ، آشوک گلاتی و پرامود کومار جوشی ، در اولین مراسم روز سه شنبه از کار خود خارج می شوند. جلسه دادرسی سپس با تعیین تاریخ های جدید آغاز می شود. قبل از آن ، کمیسیون سازمان کشاورزان در این کمیسیون باید توسط دیوان عالی کشور تصمیم گیری شود. ممکن است در جلسه دادگاه عالی در تاریخ 20 ژانویه مورد بررسی قرار گیرد. لطفاً در اینجا بگویید که بوپیندر سینگ مان از باکویو مان از این هیئت دادگاه عالی فاصله می گیرد. در چنین شرایطی نمایندگی کشاورزان برای تعادل لازم است.

چودونی و NIA در گفتگوهای بعدی رهبران کشاورزان را فراخواندند

همانطور که تلخی ها با دولت درمورد تجمع کشاورزان تراکتور و فراخوان NIA بیشتر می شود ، هیئت حاضر در دهمین دوره مذاکرات ، که در 20 ژانویه برگزار می شود ، رهبران کشاورزان مورد درخواست NIA نیز خواهند بود. اینها به ویژه بالدو سینگ سیرسا و هارمیت سینگ کادیان را شامل می شوند. از طرف دیگر ، گورنام سینگ چادونی از باکیو چادونی که با احزاب مخالف اتحاد سیاسی تشکیل داده است نیز در این گفتگو شرکت خواهد کرد. پس از جلسه اتحادیه سیاسی چادونی ، یونایتد کیسان مورچا فاصله خود را از او حفظ کرد. قرار بود یک کمیسیون سه نفره تشکیل شود و ظرف سه روز تحقیقات انجام شود. چادونی پیش از کمیته شش نفره جبهه متحد موضع خود را کتباً روشن کرد و گفت که وی به عنوان شخص خود در جلسه احزاب سیاسی شرکت کرده است. بنابراین ، ارتباطی از United Kisan Morcha وجود ندارد. وی با استناد به وحدت و انضباط ، خواستار خاتمه اختلافات شد. یونایتد کیسان مورچا با باور به آنها ، بعنوان بخشی از مذاکرات با دولت ، آنها را دوباره نزدیک کرد.

جلوی همهمه دیگری

Sugabhugta از پارلمان پیشنهادی کیسان نیز از 23 تا 24 ژانویه در مرز سینگو ادامه دارد. تلاش می شود افراد مشهور از سازمانهای اجتماعی و مذهبی غیر از احزاب سیاسی با ارسال دعوت نامه ها بسیج شوند. اعتقاد بر این است که به زودی این جبهه جدید به طور مناسب اعلام خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید