اختصاصی ترین واکسن M Rna Corona در جهان ساخته شده در هند – ویژه ترین واکسن M-RNA کرونا در جهان

[ad_1]

همه دنیا وابستگی هند به واکسیناسیون تاج را مشاهده می کنند. پس از دریافت واکسن با کمترین قیمت ، اکنون ویژه ترین واکسن جهان نیز با فناوری M RNA در هند در حال تهیه است.

از درجه حرارت تا قیمت ، این واکسن با اکثر کشورهای دیگر متفاوت خواهد بود. این واکسن پس از جستجوی طولانی و تلاش روزانه دانشمندان هندی تهیه می شود. تاکنون دو نوع واکسن بر اساس فناوری mRNA در جهان وجود دارد.

شرکت دارویی آمریکا Pfizer با استفاده از این روش واکسن تولید کرده است که برای حفظ دمای 70- درجه سانتی گراد بسیار مهم است. هزینه دوز این واکسن در حدود 1431 روپیه است. دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد ، اما هزینه این واکسن می تواند حدود 2715 Rs در هر دوز باشد.

این بدان معناست که هزینه یک فرد حداقل پنج هزار روپیه است ، اما فناوری mRNA توسعه یافته در هند ، که با آن واکسن تولید شده است ، فقط در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد ایمن خواهد بود و هزینه آن نیز حدود 200 تا 300 روپیه است. دوز. ممکن است در اطراف باشد. با این حال ، این تخمین قیمت ها است.

مقامات وزارت بهداشت می گویند که آنها صمیمانه امیدوارند که این واکسن با قیمت بالاتری ارائه نشود.

طبق اطلاعات ، دانشمندان Genoa Biopharmaceuticals Limited و وزارت دولت هند در هند آن را با هم تهیه کرده اند. واکسن انسانی در حال انجام مرحله اول این واکسن است. راجش بوشن دبیر بهداشت اتحادیه گفت مرحله دوم واکسن انتظار می رود مارس آینده آزمایش شود.

دکتر VK Paul عضو NITI Aayog می گوید واکسن M RNA تاکنون درجه حرارت کمی ایجاد کرده است. در چنین شرایطی برای هند بسیار دشوار است که بتواند در چنین دمای پایین حسابداری کند ، اما دانشمندان هندی واکسن کاملاً متفاوتی را برای درک نیاز هند تهیه کرده اند که حتی در دمای بالا نیز می تواند ایمن نگه داشته شود. این موفقیت بزرگی است.

دکتر Renu Swaroop ، دبیر ، DBT و رئیس BIRAC ، گفت که این واکسن در دنیا کاملاً متفاوت است. این یک موفقیت بزرگ برای هند است. این پلت فرم M-RNA با پشتیبانی DBT از پیشرفت واکسن ها و سیستم های تحویل اسید نوکلئیک بهره می برد. این واکسن مبتنی بر فناوری نانو در آزمایش حیوانات کاملاً مثر است.

واکسن MRNA با بقیه متفاوت است
یک دانشمند ارشد در DBT گفت واکسن mRNA متفاوت است. این ماده حاوی قسمت خاصی از ماده ژنتیکی ویروس کرونا است. این RNA یا mRNA پیام رسان نامیده می شود.

با ورود به بدن ، این mRNA شروع به هدایت سلولهای ما برای تولید پروتئینی شبیه ویروس می کند که ویروس کرونر واقعی با آن حمله می کند. در نتیجه ، بدن شروع به افزایش ایمنی می کند.

هر دو نوع واکسن در هند تهیه می شود
دانشمندان می گویند تحقیقات ایمونولوژی بر روی فناوری DNA و mRNA در حال انجام است. هند با کمک ویروس کرونا ، کشوری است که دانشمندان در آنجا روی هر دو روش کار کرده و واکسن را تهیه کرده اند. واکسن Zydus Cadila بر اساس DNA ساخته شده است. در حالی که واکسن M RNA نیز تولید شده است. هر دو واکسن در انسان آزمایش شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید