اخبار پارک تنوع زیستی یامونا: دانش آموزان بخشی از یک پیاده روی مجازی پر از تنوع زیستی می شوند – اخبار: دانش آموزان بخشی از یک پیاده روی مجازی پر از تنوع زیستی می شوند

[ad_1]

استاد و دانشجویان دانشگاه دهلی در حال حاضر از دنیای مجازی از زیبایی های طبیعی لذت می برند. همراه با آنها به تمام اطلاعات مربوط به درختان ، گیاهان و حیوانات ، تنوع بین آنها و اهمیت آنها برای زندگی انسان می رسد. در سه هفته گذشته ، بیش از چهار هزار دانش آموز بخشی از این پیاده روی مجازی منحصر به فرد در نوع خود شده اند. در روزهای آینده کودکان بیشتری به آن اضافه می شوند.

در حقیقت ، پارک تنوع زیستی یامونا در دهلی در حال پیاده روی مجازی برای دانشجویان دانشگاه دهلی است. با کمک فیلم های کم سرعت اطلاعاتی در مورد ویژگی های قسمت های مختلف پارک ، درختان ، گیاهان ، حیوانات ، اکوسیستم آنها ، تنوع بین آنها داده می شود. کودکانی که از محیط مجازی در کالج خود نشسته اند و به دنبال محاسن پارک هستند.

دکتر فیاض هودسر ، مسئول پارک می گوید که قبل از دوره تاج ، تعداد زیادی از دانشجویان در پارک گشت می زدند. اما حدود هشت ماه است که تعطیل است. در حالی که خود پارک برای محافظت از گونه های در معرض خطر جانوری و گیاهی طراحی شده است ، اما محیط را تمیز و برای آموزش محیط زیست نگه می دارد. محدودیت های تاج را از گفتار مجازی برش می دهیم. با این کار ، 4272 کودک در خانه یا دانشگاه نشسته اند و نه تنها از زیبایی طبیعت لذت می برند ، بلکه در حین قدم زدن در مسیر طبیعی پارک نیز آموزش محیط زیست را دنبال می کنند.

نحوه وقوع گفتار مجازی به شرح زیر است:
در این حالت ، کودکانی که در خانه و دانشگاه نشسته اند از طریق یک محیط مجازی مستقیماً به پارک متصل می شوند. مدیریت کالج کمک می کند تا کودکان به سایر سیستم عامل های موجود از جمله Google متصل شوند. یک فیلم فوق العاده کند برای روح بخشیدن به مکالمه ایجاد می شود. از قسمتهای مختلف پارک در آن عکس گرفته شده است. نحوه حرکت آهسته فیلم ، کارشناسان پارک نیز قسمت مربوطه را توضیح می دهند. همانطور که بحث از پارک به صورت زنده آغاز می شود ، جیرجیرک پرندگان ، سرعت باد و خش خش درختان و درختان نیز احساس می شود. پیاده روی پوداری حدود یک ساعت است.

گشت و گذار در مناطق مختلف پارک
در پیاده روی مجازی ، پارک از بین جنگل ها ، مراتع ، دریاچه ها ، درختان و گیاهان از گونه های مختلف ، حیوانات و پرندگان عبور می کند به همان روشی که گویی شخصی واقعاً از پارک عبور می کند. در این دوره ، گله های پرندگان مهاجر ، زیستگاه های پرندگان مهاجر ، تالاب های مرطوب از طریق گله های جانوران دیگر ، از جمله گیاهان دارویی ، گنجشک ها و پروانه ها ، اکوسیستم آنها ، گیاهان چوبی موجود در منطقه سیلاب مورد مطالعه قرار می گیرند.

نظر شرکت کنندگان در پیاده روی مجازی:
محتوای Virtual Walk بسیار مثر بود. ما قبلاً در پارک واقعاً قدم می زدیم ، اما او به دلیل کوید توقف کرد. پیاده روی مجازی 2 و 4 ژانویه این پیوند را دوباره اضافه کرد. ما حدود 170 کودک در دو جلسه شرکت داریم. پاسخ بچه ها بسیار دلگرم کننده بود. کسانی که هنوز پارک را ندیده اند می خواهند به آنجا بروند و این موضوع را بشناسند.
دکتر مایانک پندی ، دستیار ، مرکز تحقیقات محیطی ، کالج PG DAV ، DU

ما از سال اول حضور در اینجا با 98 کودک در یک پیاده روی مجازی شرکت کردیم. مدیر مادو پریتی نیز حضور داشت. کل جلسه کاملا روشنگر بود. این تأثیر زیادی در دانشجویان دارد. پس از پایان جلسه ، بچه ها گفتند که تاکنون ، صرف نظر از اینکه در چه کلاسی درس می خوانند ، این فرصت را داشتند که از نزدیک نگاه کنند. سوالاتش هم خیلی خوب بود. همچنین بازدیدهای میدانی برای کودکان انجام خواهد شد.
دکتر Geetanjali Sagina ، کالج Kesav ، DU

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید