اخبار آنفولانزای مرغی کرالا: شیوع آنفلوانزای مرغی در مناطق مختلف هند ، از جمله کرالا ، راجستان و مادیا پرادش – آنفلوانزای مرغی: آنفلوانزای مرغی پس از راجستان و مادیا پرادش در کرالا آغاز شد ، موارد در دو منطقه

[ad_1]

در برابر ویروس کرونا ویروس ، آنفلوانزای مرغی نیز در بسیاری از مناطق کشور در حال گسترش است. اخیراً مواردی از آنفلوانزای مرغی در مناطقی از مناطق کوتایام و آلاپوزا در کرالا مشاهده شده است. بنابراین دستورات کشتن مرغ ، اردک و سایر طیور در شعاع یک کیلومتری مناطق آسیب دیده صادر شده است. در همین حال ، اخباری مبنی بر تلف شدن بیش از 170 پرنده در مناطق مختلف راجستان در روز یکشنبه وجود دارد. تاکنون بیش از 425 کلاغ ، حواصیل و پرندگان دیگر تلف شده اند.

مواردی از آنفلوانزای مرغی نیز در برخی از مناطق مادیا پرادش و راجستان گزارش شده است. چندین کلاغ در تاریخ 1 ژانویه در منطقه ای سرسبز در ایندور ، مادیا پرادش ، جایی که آنفولانزای مرغی تأیید شد ، مرده پیدا شدند. دولت سپس کمپینی را برای شناسایی بیماران با علائم سرماخوردگی ، سرفه و تب آغاز کرد.

در همان زمان ، پس از یافتن نمونه های آنفلوانزای مرغی در تحقیقات در مورد مرگ صدها پرنده ، کنترل امور دولتی توسط اداره دامداری راجستان برقرار شد. طبق اطلاعات ، کلاغ ها بیشترین پرندگان را می کشند و بیشتر آنها از لشکرهای کوتا و جودپور هستند.

ادامه مرگ پرندگان در راجستان همچنان ادامه دارد
راجستان در بسیاری از مناطق به مرگ پرندگان ادامه می دهد. روز یکشنبه بیش از 170 پرنده در مناطق مختلف تلف شدند. طبق اعلام اداره دامداری ایالت ، بیش از 425 کلاغ ، حواصیل و پرندگان دیگر تلف شده اند.

نمونه هایی از پرندگان جلاور برای مطالعه ای که آنفلوانزای مرغی را تأیید می کند به انستیتوی ملی حیوانات با حفاظت بالا در بوپال ارسال شدند ، در حالی که هنوز نتایج نمونه های مرگ پرندگان از مناطق دیگر یافت نشده است.

مدیر دامپروری دکتر ویرندرا سینگ گفت که تاکنون 425 پرنده در مناطق مختلف ایالت تلف شده اند که بیشتر آنها کلاغ هستند. فقط آنفولانزای مرغی در جلاوادا تایید شده است گزارش های آزمایش مرگ هنوز در جاهای دیگر گزارش نشده است.

کارشناسان پرندگان می گویند پرندگان از سرما می میرند. میکروب شناس و استاد سابق دانشگاه علوم دامپزشکی در راجستان دکتر A.K. کاتاریا گفت: ارزیابی الگوهای مرگ در اپیدمیولوژی مهم است و نشان می دهد که این مرگ ها به دلیل سرما بوده است.

وی گفت که اگرچه گزارش تحقیق را ندیده است ، اما الگوی مرگ ها مرگ بر اثر شوک سرما را نشان می دهد ، زیرا علائم واضح آنفلوانزای مرغی وجود دارد. دکتر قطریا گفت که بیشتر مرگ ها به دلیل کلاغ ها بوده و گزارشی از پرندگان گزارش نشده است.

به گفته اداره دام ، 80 پرنده روز یکشنبه در بیکانر ، 42 مورد در ساوایمادوپور ، 12-12 نفر در کوتا بانرا ، 8-8 مورد در پالی جیپور ، شش قطعه در داواسا ، پنج مورد در جودپور و دو مورد در جلوار تلف شدند. مرگ و میر پرندگان در 15 منطقه ایالت گزارش شده است. گزارش شده است که 252 پرنده توسط کارمندان بخش تلف شده اند.

کلاغ ها در مندسور و هارگون در مادیا پرادش می میرند
پس از ایندوره ، کلاغ ها نیز در مندسور و هارگون مردند و پس از آن به دولت هشدار داده شد. لطفاً به ما بگویید که در سه روز گذشته 170 کلاغ در مندسور مرده اند ، در حالی که 15 کلاغ در هارگون جان خود را از دست داده اند. در چنین شرایطی احتمال شیوع ویروس آنفلوانزای مرغی در هر دو منطقه نیز افزایش یافته است.

هیماچال: هزاران پرنده مهاجر در دریاچه پونگ کشته شدند
تعداد پرندگان مهاجر کشته شده در دریاچه پونگ در منطقه کانگرا در هیماچال پرادش به هزاران نفر رسیده است. تمام فعالیت های دیگر ، از جمله گردشگری در دریاچه ، به دلیل احتمال آنفولانزای مرغی ممنوع است. ماتیاس چک نیز ممنوع است. به مردم گفته می شود که در منطقه دریاچه 1410 قدم نزنند.

به شما بگوییم که از اکتبر تا مارس هر سال در دریاچه پنگ در اینجا پرواز طولانی پرندگان رنگارنگ از گونه های مختلف از روسیه ، سیبری ، آسیای میانه ، چین ، تبت و غیره انجام می شود که گردشگران را به خود جلب می کند. اداره حیات وحش از ترس آنفولانزای مرغی ، کلیه فعالیت های موجود در دریاچه را ممنوع کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید