اتحاد Bjp و Jjp در هاریانا به دلیل جابجایی کشاورزان تحت فشار است – Chautala تحت فشار بر اتحاد BJP-JJP در هاریانا است

[ad_1]

Jitendra Bhardwaj ، عمار اوجالا ، دهلی نو
به روز شده در دوشنبه ، 11 ژانویه 2021 01:22 IST

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

* اشتراک سالانه فقط 299 پیشنهاد with با مدت زمان محدود. عجله کن!

اخبار را بشنوید

یکشنبه برای جنبش کشاورزان ، به ویژه برای سیاست در هاریانا ، مهم است. کشاورزان عصبانی به نخست وزیر مانوهار لعل هاتار اجازه برگزاری ماهاپانچای در روستای کایملا در کارنال را ندادند. در حالی که کارنال لوک سبها در BJP بود و وزیر ارشد خطار در انتخابات حوزه انتخابیه کارنال پیروز شد ، اجازه فرود هلیکوپتر CM داده نشد. با این حال ، وی با مخالفت شدید کشاورزان روبرو است.کارشناسان سیاسی می گویند اتحاد BJP-JJP در هاریانا به شدت از جنبش روستایی آسیب دیده است.

خود چاو معاون نخست وزیر سابق که از نامهای بزرگ کشاورزان درگیر سیاست بود. معاون رئیس CM ، دوشیانت چاوتالا ، که از خانواده دوی لال است ، اکنون پس از این حادثه تحت فشار است. اگر جنبش کشاورزان ادامه یابد ، در صورت ادامه حزب او در کشور ، فشار بر رئیس JJP دوشیانت چایتالا افزایش می یابد حمایت از دولت BJP یا بازگشت. ادعای خود را اعلام کنید

چاندراپراکش ، سیاستمدار ایالتی ، می گوید وقتی اتحاد BJP و JJP در این ایالت شکل گرفت ، حتی در آن زمان رای دهندگان JJP از این موضوع خوشحال نبودند. دلیل آن این است که بانکی با رای JJP عمدتا در مناطق روستایی است و تعداد زیادی از افراد متعلق به طبقه کشاورزی را در خود جای داده است. در آن زمان ، شاید اجبار Dusciant Chautala برای حمایت از دولت BJP بوده است. خانواده چاوتالا تقریباً یک دهه و نیم در هاریانا بدون قدرت بودند. دوشیانت با پیوستن به دولت هاتار فرصتی برای تقویت حزب خود داشت.

با این حال ، طرفداران چاوتالا پس از آن دوست نداشتند از BJP حمایت کنند.با وجود مبارزات انتخاباتی دوشیانت چایتالا ، BJP انتخابات میان دوره ای در مجمع بارودا را از دست داد. سپس ، در انتخابات سه شرکت شهرداری ، سه شهرداری و یک شورای شهر که در گذشته برگزار شد ، BJP باید در پنج کرسی با شکست روبرو شود.دست های JJP کاملا خالی مانده بود. در ماه دسامبر ، هنگامی که دوشیانت چاوتالا به درخواست کشاورزان با وزرای اتحادیه در دهلی صحبت کرد ، او بیانیه ای را به ناپولا صادر کرد. دوشیانت به جای اینکه در مورد لایحه های کشاورزی چیزی بگوید ، روی SME ها تمرکز کرد. وی گفت که اگر هرگونه تداخل در MSP وجود داشته باشد ، اولین استعفا Dushyant Chautala خواهد بود.

سپس ، هر زمان بیانیه او می آمد ، با سازمان های کشاورزان گفتگو می شد. ما اجازه نمی دهیم آنها اشتباه کنند. تصمیم در مورد این پرونده صادر خواهد شد. اکنون دوشیانت چاوتالا سکوت کرده است زیرا جنبش کشاورزان به آرامی به یک وضعیت خشونت آمیز تبدیل می شود. طبق گفته راویندرا کومار ، محقق ، BJP و JJP از دست دادن جنبش کشاورزان رنج می برند. دوشیانت باید درک کند که بانک اصلی وی برای رای دادن کشاورزان هستند و اگر صریحاً از آنها حمایت نکند ، آنگاه کینه جامعه روستایی در انتخابات آینده می تواند به وی آسیب سیاسی برساند. نتایج انتخابات میان دوره ای و مقامات محلی برای درک این نکته کافی است که جو برای BJP و JJP در ایالت مطلوب نیست.

جامعه کشاورزان هاریانا با اتصال کشاورزان مزاحم به حسابهای کشاورزی در هالیستان بیشتر خشمگین شد و گفته شد رهبران برخی از کشاورزان طرفدار BJP را به وزیر کشاورزی اتحادیه نارندرا سینگ تومار فرستادند. به گفته کارشناسان ، استراتژی اعزام کشاورزان به وزیر توسط وزیر اعظم هاتار پیشنهاد شد ، وی بیانیه ای را درباره هالستان در مورد جنبش صادر کرد و قطر گفت که وقتی زمان آن فرا خواهد رسید ، آن را فاش می کند.

اگر در مورد جامعه کشاورز صحبت کنیم ، در شرایط فعلی ، BJP و JJP متحمل خسارات زیادی می شوند. احتمالاً هر دو حزب از اعتراض کشاورزان نسبت به دور بودن انتخابات پارلمان ، یعنی خیلی نگران نیستند. در سال 2024. هنگامی که دولت مرکزی دائماً با کشاورزان صحبت می کرد ، رهبران BJP در هاریانا کشاورزان را هدف قرار می دادند رهبر جی پی دالال رهبر BJP گفته بود که تحت پوشش این جنبش ، چین و پاکستان می خواهند در هند ناآرامی ایجاد کنند.

یکشنبه برای جنبش کشاورزان ، به ویژه برای سیاست در هاریانا ، مهم است. کشاورزان عصبانی به نخست وزیر مانوهار لعل هاتار اجازه برگزاری ماهاپانچای را در روستای کایملا در کارنال ندادند. در حالی که کارنال لوک سبها در BJP بود و وزیر ارشد خطار در انتخابات حوزه انتخابیه کارنال پیروز شد ، اجازه فرود هلیکوپتر CM داده نشد. با این حال ، وی با مخالفت شدید کشاورزان روبرو است.کارشناسان سیاسی می گویند اتحاد BJP-JJP در هاریانا به شدت از جنبش روستایی آسیب دیده است.

خود چاو معاون نخست وزیر سابق که از نامهای بزرگ کشاورزان درگیر سیاست بود. دوشنت چاوتالا ، معاون رئیس مجلس ، که از خانواده دوی لال است ، پس از این حادثه تحت فشار قرار گرفته است.در صورت تداوم جنبش کشاورزان ، فشار بر رئیس جمهور JJP ، دوشیانت چایتالا ، در ادامه یا عدم ادامه حزب وی در کشور افزایش می یابد. برای حمایت از دولت BJP یا بازگشت. ادعای خود را اعلام کنید

چاندراپراکش ، سیاستمدار ایالتی ، می گوید وقتی اتحاد BJP و JJP در این ایالت شکل گرفت ، حتی در آن زمان رای دهندگان JJP از این موضوع خوشحال نبودند. دلیل آن این است که بانکی با رای JJP بیشتر در مناطق روستایی است و تعداد زیادی از افراد متعلق به طبقه کشاورزی را در خود جای داده است. در آن زمان ، شاید اجبار Dusciant Chautala برای حمایت از دولت BJP بوده است. خانواده Chautala تقریباً یک دهه و نیم است که در هاریانا بدون قدرت هستند. دوشیانت این فرصت را دارد که به دولت هاتار بپیوندد و حزب خود را تقویت کند.

با این حال ، طرفداران چاوتالا پس از آن دوست نداشتند از BJP حمایت کنند.با وجود مبارزات انتخاباتی دوشیانت چایتالا ، BJP انتخابات میان دوره ای را در مجمع بارودا از دست داد. سپس ، در انتخابات سه شرکت شهرداری ، سه شهرداری و یک شورای شهر که در گذشته برگزار شد ، BJP در پنج مکان با شکست روبرو شد و دستان JJP کاملا خالی ماند. در ماه دسامبر ، هنگامی که دوشیانت چاوتالا به درخواست کشاورزان با وزرای اتحادیه در دهلی صحبت کرد ، او بیانیه ای را برای مهاجم صادر کرد. دوشیانت به جای اینکه در مورد لایحه های کشاورزی چیزی بگوید ، روی SME ها تمرکز کرد. وی گفت که اگر هرگونه تداخل در MSP وجود داشته باشد ، اولین استعفا Dushyant Chautala خواهد بود.

سپس ، هر زمان بیانیه او می آمد ، با سازمان های کشاورزان گفتگو می شد. ما اجازه نمی دهیم آنها اشتباه کنند. تصمیم در مورد این پرونده صادر خواهد شد. دوشیانت چاوتالا اکنون سکوت کرده است زیرا جنبش کشاورزان به آرامی به یک وضعیت خشونت آمیز تبدیل می شود. به گفته محقق راوندینا كومار ، هر دو BJP و JJP جنبش كشاورزان را از دست می دهند. دوشیانت باید درک کند که بانک اصلی رای دهنده او کشاورزان هستند و اگر صریحاً از آنها حمایت نکند ، کینه جامعه روستایی در انتخابات آینده می تواند به وی آسیب سیاسی برساند. نتایج انتخابات میان دوره ای و مقامات محلی برای درک این نکته کافی است که جو برای BJP و JJP در ایالت مطلوب نیست.

جامعه کشاورزان هاریانا با اتصال کشاورزان مزاحم به حسابهای کشاورزی در هالیستان بیشتر خشمگین شده است و گفته می شود رهبران برخی از کشاورزان طرفدار BJP را به وزیر کشاورزی اتحادیه نارندرا سینگ تومار می فرستد. به گفته کارشناسان ، استراتژی اعزام کشاورزان به وزیر توسط وزیر اعظم هاتار ، که بیانیه ای در مورد هلیستان در مورد جنبش صادر کرد ، پیشنهاد شد و قطر گفت که با فرا رسیدن زمان ، آن را فاش می کند.

اگر در مورد جامعه کشاورز صحبت کنیم ، در شرایط فعلی ، BJP و JJP متحمل خسارات زیادی می شوند. احتمالاً هر دو حزب از اعتراض کشاورزان نسبت به دور بودن انتخابات مجمع ، یعنی خیلی نگران نیستند. در سال 2024. هنگامی که دولت مرکزی به طور مداوم با کشاورزان صحبت می کرد ، رهبران BJP از هاریانا کشاورزان را هدف قرار دادند. رهبر JP دالال گفته بود که تحت پوشش این جنبش ، چین و پاکستان می خواهند در هند ناآرامی ایجاد کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید