آنفولانزای مرغی در دو کشور دیگر تأیید شده است – 1.66 مرغ دیگر در دو کشور دیگر کشته می شوند

[ad_1]

آنفولانزای مرغی نیز به کرالا ، مادیا پرادش ، هیماچال پرادش ، راجستان و سپس هاریانا و گجرات رسیده است. روز جمعه ، دولت مرکزی آنفلوانزای مرغی را در هاریانا و گجرات تأیید کرد. دو نمونه از Panchkula در Haryana مثبت تشخیص داده شد.

سپس تصمیم گرفته شد كه 1.66 قطعه مرغ لاكی از پنج مرغداری در شعاع یك كیلومتر از دو مزرعه كشته شود. آنفولانزای مرغی در پرندگان مهاجر مرده نیز در جوناگاد ، گجرات تأیید شده است. در دهلی و چاتیسگر احتمال آلودگی به دلیل یافتن پرندگان مرده وجود دارد. در همان زمان ، مرکز دارای تیم های نظارت و تحقیق در کشورهای مربوطه است.

وزیر دامداریای هاریانا جی پی دالال روز جمعه گفت که مرغهای مرغداری سدهارت در روستای کدی و مرغداری داناولی در پانچولا به عفونت آنفلوانزای مرغی مبتلا شده اند. مرغ ها از 2 دسامبر در مرغداری Panchuk در حال مرگ هستند ، اما اپراتورها اطلاعاتی در این زمینه ارائه نداده اند.

در مرغداری هاریانا 80 مرغ وجود دارد که 16000 مرغ در روز می میرند. کشاورزان مزارعی که مرغهای آنها ذبح می شود 90 روپیه غرامت یک مرغ دریافت می کنند. یک کیلومتر از منطقه مزرعه به عنوان منطقه آلوده و 10 کیلومتر به عنوان منطقه نظارت اعلام شده است. این نظارت در شعاع 10 کیلومتری انجام خواهد شد.

آشفته با مرگ کلاغ ها در دهلی ، چاتیسگر
بیش از 20 کلاغ در فاز 3 Mayur Vihar در دهلی و 16 پرنده در پارک DDA در Hastasal مرده پیدا شدند. بخش دام روز جمعه نمونه ها را برای آزمایش به آزمایشگاه جلندار ارسال کرد. دکتر راکش سینگ از اداره دامداری دهلی گفت بیش از 20 کلاغ در طی چند روز مرده اند. هنوز مشخص نیست که علت مرگ عفونت آنفولانزای مرغی بوده است یا خیر.

همزمان ، چهار کلاغ در منطقه بالود چاتیسگره مرده پیدا شدند. جمع کننده منطقه Janmedjaya Mahobe گفت که نمونه های چهار کلاغ پیدا شده در روستای Pondi ، 13 کیلومتری Balod ، به بوپال ارسال شده است.

273 پرنده مهاجر دیگر نیز در دریاچه پونگ مرده پیدا شدند
تالوارا (هیماچال). دریاچه پونگ در هیماچال پرادش روز جمعه 273 پرنده مهاجر را مرد. تا 28 دسامبر ، 3702 پرنده مهاجر بر اثر آنفلوانزای مرغی مردند. تیمی از متخصصان برای جلوگیری از عفونت از حیدرآباد وارد شدند. در همان زمان ، 18 تیم واکنش سریع از گروه دام در دفن پرندگان خارجی مشغول به کار هستند.

تاکنون آنفولانزای مرغی در شش کشور تأیید شده است
تاکنون آنفولانزای مرغی در شش کشور تأیید شده است. از این کشورها خواسته شده است تا طبق برنامه اقدام پیشگیری از عفونت گام بردارند. دولت گفته است كه كشورهایی كه به آنفلوانزای مرغی مبتلا نشده اند ، باید مرگ های غیرمعمول پرندگان را رصد كنند و سریعاً گزارش دهند تا اقدامات لازم به موقع انجام شود.

ممنوعیت عرضه مرغ از کرالا
منگالورو به دنبال شیوع آنفولانزای مرغی در کرالا ، منطقه داکشینا کانادا عرضه مرغ از کشور همسایه را ممنوع کرد. معاون کمیسیون Dakshina Kannada KV Rajendra با صدور اطلاعیه ای گفت: “وسایل نقلیه ای که از منطقه به کرالا منتقل می شوند در بازگشت عفونت نخواهند داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید