آنفلوانزای مرغی در بسیاری از کشورها در پرندگان تایید شده است

[ad_1]

تهدید آنفولانزای مرغی در میان همه گیرهای جهانی کشور را تحت تأثیر قرار داده است. در حقیقت ، آنفلوانزای مرغی در بسیاری از ایالات کشور در پرندگان تأیید شده است. این شهر همچنان راجستان ، مادیا پرادش و پس از آن هیماچال پرادش و کرالا را ویران می کند. تاکنون صدها پرنده در این ایالت ها تلف شده اند.

در پس زمینه شیوع ویروس کرونا ، آنفلوانزای مرغی اکنون در راجستان ، مادیا پرادش ، هیماچال پرادش ، کرالا و گجرات به یک تهدید بزرگ تبدیل شده است. تاکنون صدها پرنده در این ایالت ها تلف شده اند. از آن زمان ، دولت های ایالتی هشدار زیادی را در اینجا صادر کرده اند. با توجه به شیوع فزاینده ویروس آنفلوانزای مرغی ، دولت کرالا آن را یک فاجعه اعلام کرده است. در همان زمان ، اوتار پرادش ، اوتاراخند ، هاریانا ، پنجاب ، کارناتاکا ، جارخند ، بیهار ، تامیل نادو و جامو و کشمیر در حال آماده باش هستند.

تاکنون 1700 اردک در کرالا مرده اند. تاکنون 625 پرنده در 16 منطقه از جمله جلوار ، کوتا در راجستان جان خود را از دست داده اند. حدود 100 کلاغ در مندسور در مادیا پرادش ، 142 در ایندوره ، 112 در مالوا و 13 نفر در منطقه هارگون جان خود را از دست دادند. در همان زمان ، دولت محلی فروش مرغ ، مرغابی و تخم مرغ را پس از مرگ 2739 پرنده مهاجر و محلی در پناهگاه دریاچه پونگ در منطقه کانگرا هیماچال پرادش ممنوع کرد. یک کارزار گسترده برای کشتن پرندگان آلوده از روز سه شنبه در مناطق آلاپوجا و کوتایام کرالا آغاز شد. حدود 50،000 پرنده در اینجا کشته خواهند شد. در همان زمان ، دو مرغ دارای لاک در 15 روز در منطقه Panchuka هاریانا مردند.

گجرات: 53 پرنده در جوناگاد مرده یافتند
احتمال ابتلا به آنفلوانزای مرغی در گجرات نیز وجود دارد. حدود 53 پرنده در بند کارو در منطقه جوناگاد در اینجا مرده اند. با این حال ، مسئولان جنگل می ترسند که ممکن است پرندگان در اثر مسمومیت مرده باشند.

در همان زمان ، هوشیاری در بیهار ، جارخند ، اوتاراخند و کارناتاکا برگزار می شود. وزیر دامپروری و توسعه لبنیات کرالا K. Raju روز دوشنبه آنفولانزای مرغی را در دو مکان تأیید کرد.

روز سه شنبه حتی 10 پرنده در راجستان مرده یافتند. اما علت مرگ هنوز مشخص نیست. همچنین ، از تاریخ 3 ژانویه ، 138 پرنده در جلوار ، راجستان تلف شده اند.

تأیید آنفلوانزای مرغی در مادیا پرادش ، هشدار صادر شده
پس از پیدا شدن ویروس کشنده در کلاغهای مرده در مادیا پرادش ، دولت مادیا پرادش هشدار آنفلوانزای مرغی را در این ایالت صادر کرد. طبق آخرین اطلاعات ، آنفلوانزای مرغی توسط نمونه کلاغ های مرده ای که در مندسور پیدا شده اند ، تأیید شده است.

دکتر مانیش اینگول از واحد دامداری مانساور گفت که آنفلوانزای مرغی در چهار نمونه کلاغ مرده ارسال شده به آزمایشگاه دولتی پیدا شده است. حدود 100 کلاغ در اینجا بین 23 دسامبر و 3 ژانویه می میرند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید